Online Randevu

  Cihazla Kaçak Su Tespiti

  Su kaçağı hem evlerinde hem işyerlerinde en sık karşılaşılan tesisat sorunu olup zamanında tespit edilmesi sorunun büyümesinin önüne geçmektedir. Hemen her binada karşılaşılması olası olan su kaçağı sorununda, cihazla kaçak su tespiti yapmayan tesisatçılar suyun aktığı yeri dikkate alıp duvarları ve zemini kırma yoluna gitmektedir. Üstelik bu şekilde su kaçağının yerini doğru tespit edemeyip daha fazla tamirat maliyetine de yol açılabilmektedir.

  Kunduz Tesisat son teknolojiyi ve sürekli geliştirilen cihazları kullanmakta olup cihazla kaçak su tespiti işlemini son derece kolay bir şekilde yapmaktadır. Cihazla kaçak su tespiti yapılması su kaçağının en az hasarla bulunmasını sağlamaktadır.

  Genellikle su borularının zaman içerisinde deformasyona uğramasına bağlı olarak oluşan su kaçağı eski yapılarda daha sık görülmekle birlikte yeni yapılarda da farklı nedenlere bağlı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Ciddi sonuçlara yol açabilen bu sorunun çözümü Kunduz Tesisat’ın kullandığı son teknoloji ürünü cihazlar ile kısa sürede ve kolaylıkla yapılabilmektedir. Cihazla kaçak su tespiti işlemlerinde kullanılan kaçak bulma cihazları, su kaçağı noktasını bulduğu anda uyarı sinyali vermeye başlamaktadır. Böylece su kaçağının çıkış noktası tam olarak tespit edilmekte ve insan faktöründen kaynaklanması olası hataların yüzdesi sıfıra indirilebilmektedir. Su kaçağı yerinin tespitinden sonra da tesisat sistemine bağlı olarak farklı çalışmalar yapılmaktadır. Kunduz Tesisat’ın, tesisat sektörüne yıllarını vermiş deneyimli ekibi tadilatları büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir.

  Dinleme Cihazı ile Su Kaçağı Tespiti

  Su kaçağı kimi zaman duvar boyalarında kabarma, tavan boyalarında dökülme, tavan boyasında siyahlaşma, su faturasının rutinin üzerine çıkması gibi belirtiler gösterebilmektedir. Bu tarz belirtilerle karşılaşılması durumunda sorunun daha fazla büyümemesi için mutlaka cihazla kaçak su tespiti yaptırılması gerekmektedir. Su kaçağının, izolasyon sorunundan ayırt edilebilmesi için en etkili yöntem dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yaptırmak olarak kabul edilmektedir.

  Dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti; temiz su kaçağı, yangın hidrant sistemi su kaçağı ve dış mekânda bulunan su tesisatı kaçaklarının bulunması için kullanılmaktadır. Dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılırken su kaçağı noktası kesin olarak belirlenebilmektedir. Bunun yapılabilmesi için mutlaka alanında uzman kişiler ile çalışılması gerekmektedir.

  Dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılırken; su kaçağı olan tesisat hattına bağlanan test pompasıyla su borusuna su pompalanmaktadır. Pompalanan su borunun delindiği yerden fışkırır tarzda çıkmakta, su kaçağı tespit cihazının su sesini algılama özelliği sayesinde su kaçağı olan boru bölgesi tespit edilebilmektedir. Cihazla kaçak su tespiti işlemlerindeki asıl amaç su tesisatının tamiratını mümkün olan en az hasarla yapabilmektir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Dinleme Cihazı ile Hangi Su Kaçakları Tespit Edilebilir?

  Dinleme cihazı ile tespit edilen su kaçaklarının başında temiz su kaçağı gelmektedir. Temiz su kaçağı, evlerin ya da iş yerlerinin musluklarından akan sıcak ve soğuk su tesisatlarındaki kaçakları kapsamaktadır. Sıcak su boruları sürekli ısınıp soğumakta olduğundan su kaçağı oluşmasına oldukça elverişli bulunmaktadır. Soğuk su borularındaki su sızıntısı da hafife alınmayacak kadar fazla görülen su kaçağı sorunları arasında yer almaktadır.

  Dinleme cihazı ile bahçe sulama tesisatlarındaki su kaçağı sorunları da tespit edilebilmektedir. Şebeke suyu kaçağı sorunlarında da kaçakların tamiratı için yapılacak kazı çalışmasında olası doğal gaz ve elektrik hatlarına zarar verilmemesi için büyük özen gösterilmesi gerekmektedir.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Kunduz Tesisat Su Kaçağı Tespitinde En Son Teknolojileri Kullanıyor

  Özellikle temiz su tesisatı kaçağında kullanılan dinleme cihazlarının yanı sıra Kunduz Tesisat’ın eğitimli personeli ihtiyaca göre farklı cihazların kullanımı ile su kaçağı tespiti hizmetlerini en hızlı şekilde vermektedir. Kanal ve boru görüntüleme kameraları ile atık su borularının içi görüntülenmekte ve pimaş hatlarındaki tüm sorunlar tespit edilebilmektedir. Kanal ve boru görüntüleme kameraları atık su borularındaki tıkanıklık durumunda da sıklıkla kullanılmaktadır.

  Isıyı esas alan termal kameralar da sıcak su tesisatı, kalorifer tesisatı gibi sıcak suyun geçtiği boruların yerinin tespit edilmesinde kullanılmaktadır. Termal kamera ile su sızıntısını tespit etmek için su tesisatının yeri belirlenmekte, ardından akustik dinleme cihazı ile su sızıntısı noktasal olarak tespit edilebilmektedir.

  Kunduz Tesisat; cihazla kaçak su tespiti ve tamirini yaparken, sorunun bulunduğu alanın fazla kırılıp dökülmeden tamir edilmesine özen göstermektedir. Öncelikle kırma dökme işlemi olmadan cihazla kaçak su tespiti yapılmaktadır. Su kaçaklarını gösteren ve noktasal tespit yaparak sorunun kaynağını bulan cihazlar ile su kaçağı kolaylıkla belirlenmektedir.

  Cihazla su kaçağı tespit işlemlerinde; su sızıntısı, akustik dinleme cihazları, kameralı görüntüleme cihazları ve termal kamera kullanımı ile tespit edilmektedir. Bu işlemler esnasında eve ya da iş yerine gelen tüm su boru hatları kontrol edilip sızıntı, çatlak ya da patlamış su borusu olup olmadığının kontrolleri de yapılmaktadır. Cihazla su kaçağı tespit işlemlerinde arızalı alan belirlenmekte ve ufak bir alan kırılarak tamirat yapılmaktadır. Kunduz Tesisat’ın uzman personeli kırılan alanın onarımını tamamladıktan sonra eski hali gibi kapatıp onarım işlemini sonuçlandırmaktadır.

  Evinizde Ya Da İşyerinizde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

  • Duvarlarda nemlenmenin, tavanda damlacıkların, parkelerde ve zeminde ıslaklığın oluşması,
  • Parkelerde kabarmaların oluşması,
  • Su faturasının normalden daha yüksek gelmesi,
  • Kombi su seviyesinin sürekli düşüyor olması,
  • Su kullanılmadığı halde su sayacının dönmeye devam ediyor olması,
  • Alt kat tavanında rutubetin oluşması,
  • Rutubet sorunu yaşanmaya başlaması,
  • Duvarlarda kabarmaların oluşması tesisatınız su kaçağı olduğunun belli başlı belirtileri arasında yer almaktadır.