Online Randevu

  Kameralı Pimaş Açma

  Evlerde ve işyerlerinde borulara dökülen sıvılar ve katı atıklar yer altında toplanmakta olup pimaşlar belirli bir süre sonra tıkanmakta ve geri taşma problemleri yaşanmaya başlamaktadır. Pimaş tıkanıklıklarının büyük kısmı dikkatsiz kullanımlardan kaynaklanmaktadır. Kunduz Tesisat, kameralı pimaş açma işlemleri ciddi sıkıntılara yol açabilen bu sorunu kısa sürede çözümlemektedir. Pimaş borularında oluşan tıkanıklıklar hem evlerdeki hem de işyerlerindeki yaşam standartlarını olumsuz etkilediğinden profesyonel destek alınarak sorunun en kısa sürede çözümlenmesi gerekmektedir. Tıkanan pimaş borularına kısa sürede müdahale edilip sorun çözümlenmediği takdirde sular birikmekte ve giderden taşmalar başlamaktadır. Tıkanıklığın yanı sıra kötü koku da yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir sorun olup tıkalı pimaş borusuna müdahale edilmemesi çözümü daha zor sorunlara neden olabilmektedir.

  Kunduz Tesisat Kameralı Pimaş Açma Hizmeti Veriyor

  Pimaş boruları kullanım ya da işçilik hataları nedeni ile zaman zaman tıkanabilmektedir. Kunduz Tesisat pimaş tıkanması ve tüm tesisat sorunlarında kaliteli ve hızlı hizmet vermektedir. Tesisata zarar vermeden, kırma ve dökme işlemleri yapmadan robot ve kameralı sistemler ile yaşanılan tüm tesisat sorunlarını kalıcı bir şekilde çözümlemektedir. Kameralı pimaş açma uygulaması ile atık su gider borularına herhangi bir zarar verilmeden pimaş boruları açılabilmektedir. Tesisat tıkanıklıklarının giderilmesi için yeni nesil teknolojileri kullanan Kunduz Tesisat profesyonel ekibi aracılığı ile tıkalı pimaşları açarak sorunun daha ciddi bir boyuta ulaşmasını engellemektedir.

  PVC’den üretilen pimaş borularında yanlış kullanımlar sonucunda tıkanmalar yaşanabilmektedir. Pimaş borularına atılan katı atıklar, peçeteler ve donmuş yağlar pimaş borularının tıkanmasına ve kullanılamamasına neden olmaktadır. Pimaş borularında meydana gelen tıkanıklıklar sonucunda, gider borularından gitmesi gereken sular evlere ya da işyerlerine dolabilmektedir. Pimaş borularının içine atılan tuvalet kağıtları ve başka yabancı cisimler de tuvalet ve lavabo giderlerini bir süre sonra tıkamakta, tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı sorunlarına yol açabilmektedir. Ancak bu sorunlar sular taşana kadar anlaşılamamaktadır. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalındığında profesyonel firmalardan destek alınması gerekmektedir.

  Kameralı pimaş açma hizmeti kapsamında pimaş tıkanıklığı konusunda özel olarak tasarlanmış cihazlar borunun yüzeyine ve iç kısmına herhangi bir zarar verilmeden, boruda tıkalı olan noktanın tam olarak tespit edilmesini sağlamaktadır. Eskiden suyun geldiği bölge kırılıp, tıkanıklığın yeri tespit edildiğinde açmak yerine doğrudan değiştirme yöntemine başvurulmaktaydı. Bu durum da hem maliyetin artmasına hem de zaman kaybına neden olmaktaydı. Günümüzde kullanılan modern cihazlar sayesinde bu işlemlere gerek kalmadan kameralı cihazlar tıkalı pimaş borularının içerisine gönderilmekte ve tıkalı pimaş boruları kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

  Kameralı pimaş işlemlerinde tıkanmanın olduğu nokta kesin olarak tespit edilebilmektedir. Ayrıca tıkanmanın nedeni de görüntülenebilmektedir. Banyo, duşakabin, küvet, mutfak lavabosu gibi yerlerden kaynaklanan pis sular, bina dışındaki ana su borusuna ya da rögarlara pimaş boruları ile iletilmektedir. Pimaş borularındaki tıkanma genelde kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Tuvaletin içerisine atılan ve zamanla biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engellemektedir. Aynı zamanda inşaat esnasında kullanılan malzemelerin pimaş borularına sıkışması ve su tahliyesine engel olması da sıkça yaşanan durumlar arasında yer almaktadır. Bunların dışında zaman içerisinde borularda çökme oluşması veya hatalı döşenme nedeni ile eğimlerin yanlış olması da pimaş tıkanma nedenleri arasında bulunmaktadır.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Lavabo Pimaş Tıkanıklıkları Neden Kaynaklanır?

  Mutfak lavabolarında ya da evrelerinde biriken yağlar ve yemek artıkları, banyo lavabolarında biriken sabun artıkları zaman içerisinde pimaş borularının tıkanmasına neden olabilmektedir. Bu tıkanma sonucunda atık sular pimaş borusundan ilerleyip kanalizasyon sistemine gidememekte ve evinizin ya da işlerinizin atık sular dolayısıyla kirlenmesine neden olmaktadır. Bu durumda kameralı pimaş açma işlemini uygulayan, deneyimli bir firmadan destek alınması sorunun daha fazla büyümeden çözümlenmesini sağlamaktadır.

  kameralı pimaş açma

  Tuvaletlere atılan ve suda erime özelliği bulunmayan kağıtlar zaman içerisinde pimaş borularını tıkamaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi için tuvalete kağıt atılmaması önerilmektedir. Ancak, evlerde ne kadar titiz davranılırsa davranılsın, birden fazla evin olduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında binanın pimaşlarında tıkanma oluşabilmektedir.

  Kunduz Tesisat, kameralı pimaş açma hizmeti ile bahsi geçen sorunları kısa sürede ve kalıcı olarak çözümlemektedir. Tıkalı pimaş borusunda noktasal olarak tespit edilmesinin ardından tamirat sürecine geçilmektedir. Tıkalı bölgenin yer tespitinin kesin olarak yapılabilmesi çok fazla alanın kırılması ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda pimaş borusu içerisine gönderilen kamera sayesinde atık su giderlerinin içerisindeki problemlerin tamamı net bir şekilde görüntülenebilmektedir. Kameralı pimaş açma işlemi esnasında tıkalı pimaş borusunun içerisine gönderilen modern ekipmanlar ile herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmadan tıkanıklık açılmaktadır. Tıkalı bölgede bulunan yağlanmalar ve katı atıklar parçalanarak kanalizasyon borusuna gönderilmektedir. Yüksek basınçlı yıkama makinaları ile pimaşların içerisindeki yağlanmalar çözülerek boruların içerisi tamamen temizlenebilmektedir. Bu sorun genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda sıklıkla görülmektedir. Bu tarz işletmelerde bulaşıklar yıkanırken yağ ve benzeri birçok atık gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilmektedir. Bu durumda ana pimaş tesisatında sıkıntı olmasa da lokal borularda aşırı düzeyde yağlanma meydana gelebilmektedir.

  Sektörünün lider firması Kunduz Tesisat, kameralı pimaş açma ve diğer tesisat sorunlarına yönelik çözümlerde kullandığı üstün teknoloji ile donatılmış modern aletler sayesinde su kaçaklarını, tıkanıklıklar ve diğer problemleri hızlı ve doğru bir şekilde tespit etmektedir. Kamera kullanılarak yapılan tespit işlemleri sayesinde kesin çözümler üretebilmektedir. Tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar kontrol yapılarak tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve boru içerisinde kırık, çatlak ya da bir başka problem olup olmadığı tespit edilmektedir.

  0216 111 11 11 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.