Online Randevu

  Su Kaçağı Nedir?

  su kaçağı

  Su kaçağı yalnızca eski konutlarda değil yeni konut projelerinde de sıklıkla karşılaşılan bir durum olup zamanında müdahale edilmediği takdirde ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Su kaçağı yalnızca sorunun yaşandığı daire için değil su tesisatı sistemlerinin yapısından dolayı diğer dairelere de zarar verebilmekte ve oluşan hasar giderek büyümektedir. Kunduz Tesisat sektöründeki deneyimi ile su kaçağını en kısa sürede tespit edip çözümleyerek büyük bir problem haline gelmesinin önüne geçmektedir.

  Ortaya çıktığı ilk zamanlarda yalnızca ufak bir sızıntı şeklinde göze çarpan su kaçaklarının altında çok farklı nedenler bulunabilmektedir. Temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçakları kendini hemen belli ederken pis su ve kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçakları sinsice ilerlediğinden tespit edilmesi çok daha zor olmaktadır.

  Su tesisatının evde geçtiği mutfak ve banyolar öncelikli olmak üzere her noktada, herhangi bir hattan dökülmekte olan suyun, borular aracılığı ile kanallara boşalması esnasında oluşabilen çatlaklardan sızmaya başlaması su kaçağı olarak adlandırılmaktadır. İlk aşamada ufak bir sızıntı olarak görülen ve kolay tespit edilemeyen su kaçakları, ilerleyen dönemde ciddi sorunlara yol açabildiğinden zamanında önlem alınması gerekmektedir.

  Günümüzde yapı denetimlerinin çok sıkı gerçekleştirilmesi nedeniyle özellikle yeni konutlarda oldukça kaliteli beton kullanılmaktadır. Bu durum konutların kalitesini artırmakla birlikte su kaçaklarının tespitini zorlaştırmaktadır. Standartlar dahilinde üretilen betonlar su kaçağını oluşmaya başladığından itibaren 15 – 20 gün göstermemekte, su kaçağı belirti vermeye başladığında ise sorun oldukça ilerlemiş olmaktadır.

  Su Kaçağı Hangi Sorunlara Neden Olmaktadır?

  Evde su kaçağı olması durumunda; kabarmaya başlayan duvarların yanı sıra katlanılamaz bir hale gelen küf kokuları ve tabii ki giderek artan su faturaları gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Ayrıca su kaçağı diğer dairelerden gelen sorunlara da neden olabilmektedir.

  Su Kaçağı Neden Olur?

  Su kaçağına neden olan etkenlerin başında; eskimiş musluklar, hatalı yapılar ve içi pas tutmuş eski borular gelmektedir. Dairelerde ya da binalarda su tesisatının geçtiği her yerde su kaçağı problemi ile karşılaşma riski bulunmaktadır. Eski konutlarda meydana gelen su kaçakları, tesisatın kullanım ömrünün yanı sıra kullanıcı kaynaklı hatalardan oluşmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde karşılaşılan su kaçağı problemlerinin yarısı ağırlıklı olarak inşaat hatalarından dolayı yeni konutlarda görülmektedir.

   

  Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

  Şebeke sularında, pis sularda veya kaloriferlerde ortaya çıkan su kaçakları varlığını birkaç farklı şekilde ortaya koymaktadır. Komşularınızın tavanında küflenme, terleme, su damlaları, sıva kabarması, duvarda su sızıntıları gibi belirtilerin olması sizin dairenizde su kaçağı olma ihtimalini ortaya koymaktadır. Aralıklarla damlayan musluklar da su kaçağı olduğunun işaretlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca; evinizin duvarlarında ya da zeminlerinde renk değişimi ve ıslaklık olmasının yanı sıra su faturanızda artış olması da su kaçağı probleminiz olabileceğine işaret etmektedir.

  Tüm muslukları ve bataryaları kapatıp su sayacınıza baktığınızda, eğer su sayacınız hala dönmeye devam ediyorsa evinizde su kaçağı problemi var demektir. Bununla birlikte su kaçağı problemi ile karşı karşıya kalındığında uzman firmalar ile iletişime geçmek daha büyük sorunlarla karşılaşmamak adına önem taşımaktadır. Kunduz Tesisat kısa bir süre içerisinde uzman ekibi ile su kaçağı sorunu yaşanan mekâna gitmekte, su kaçağının tespitinde kullanılan modern dedektörler aracılığı ile meydana gelen su kaçağını kolayca tespit etmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Su Kaçağı Tespit Cihazı Nedir?

  Geniş bir alandaki su kaçağını bulmak için birden fazla cihazdan yararlanılmaktadır. Herhangi bir noktaya zarar vermeden su kaçağını tespit edebilmek için; elektomanyetik amfi cihazı, elektro akustik dinleme cihazı, elektromanyetik su tesisatı bulma cihazı, görüntüleme cihazı ve termal kameralar gibi pek çok farklı cihaz kullanılmaktadır.

  su kaçağı

  Su kaçağının yerine ve tipine göre, söz konusu cihazların hepsi kırmadan su kaçağını bulma konusunda büyük yarar sağlamaktadır. Yalnızca su kaçağının bulunduğu bölgede tamirat işlemi yapılması bakımından su kaçağı tamir sürecinde önemli rol oynamaktadır.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

  Kunduz Tesisat’ın deneyimli ekibi çıplak kulakla herhangi bir şekilde duyulması mümkün olmayan sesleri dahi algılama kapasitesi olan su kaçakları tespit cihazları ile en gizli yerlerdeki su kaçaklarını dahi kolaylıkla tespit edebilmektedir. Görüntülü cihazlar eşliğinde sizin de görebileceğiniz su kaçağının tespitinin ardından su kaçağının tamiri için gerekli işlemlere başlanmaktadır. Yalnızca hasarlı boruya erişilmesini sağlayacak kadar küçük bir bölge düzgün bir şekilde kırılıp tamir işlemi başlatılmaktadır. Dedektörlerin kameralı sistemlerinin yardımıyla gözükmeyen alanlarda yer alan borulara herhangi bir zarar verilmeden yalnızca inceleyerek hasarlı noktalara ulaşılmaktadır. Tamirat işleminin bitmesinin ardından kırılmış olan ufak bölge onarılmakta, alanda son bir kez daha kontrol amaçlı tarama işlemi yapılmakta, başka su kaçaklarının olup olmadığının da kontrolü yapılmaktadır.

  Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılmalıdır?

  Evinizde ya da binanızda üst kattan su akması durumunda üst kattaki komşunuz ile iletişime geçip alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapamasını iletmeniz gerekmektedir. Tavandan su damlamasının önlenebilmesi için öncelikle suyun akmasının önlenmesi bunun için de komşunuzun su saatinde bulunan su vanasını kapaması önerilmektedir.

  Kunduz Tesisat İşinin Profesyoneli

  Kunduz Tesisat alanında uzman ekibi ve yüksek teknoloji ürünü cihazları ile tüm İstanbul bölgesinde profesyonel olarak su kaçağı tespiti yapmaktadır. Tüm su kaçaklarının kaynağını kolayca bulan Kunduz Tesisat bu sayede ilerleyen dönemlerde oluşabilecek daha ciddi sorunların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Tüm tesisat sorunlarının kısa sürede ve kolayca çözülebilmesi için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.