Online Randevu

  Tuvalet Açma

  tuvalet açma

  Son yıllarda yaşanılan teknolojik gelişmeler sonucunda; banyo, mutfak ve tuvalet giderlerindeki tıkanıklıklar daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Giderlere atılmaması gereken maddelerin yanı sıra tesisatın yapılması esnasındaki uygulama hataları tıkanıklıkların başlıca sebepleri olarak kabul edilmektedir.

  Hem evlerde hem iş yerlerinde tesisat oldukça önemli bir rol oynamakta olup yanlış yapılmış bir tesisat kurulumu pis kokulara, su sızıntılarına ve tuvalet tıkanıklığına neden olabilmektedir. Tuvaletlerde geri tepmeleri önlemeye yönelik bir çıkış noktası bulunmaktadır. Genellikle alaturka tuvaletlerde bulunan bu mekanizma; klozetin içerisinde bir miktar suyun bulunması ile hem kokunun hem de kanalizasyonun içerisinden çıkan haşerelerin geri gelmesine engel olmaktadır. Alaturka tuvaletlerde pompa ile basınç uygulanarak tıkanıklığın ortadan kaldırılması kimi zaman mümkün olabilse de alafranga tuvaletlerde bu durum mümkün olmamaktadır.

  Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri Nelerdir?

  • Tuvaletin içerisine atılan ve suda erime özelliği bulunmayan kalitesiz tuvalet kağıtları,
  • Tuvalete ve klozete atılan kadın pedleri, süngerler gibi büyük cisimler,
  • Tuvalet giderinin eğimsiz olması,
  • Harç, molozu gibi şeylerin dökülmesi tuvalet tıkanıklığının nedenleri arasında sayılmaktadır.

  Yaşanabilecek en kötü tesisat sorunlarından biri olan tuvalet tıkanıklığının açılması esnasında yanlış bir adım atılması tesisattaki sorunun ve yapılacak masrafın çok daha büyümesine neden olabilmektedir. Bu nedenle tuvalet açma işleminin uzman bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tuvalet tıkanıklığı sorununun yaşandığı evlerde, iş yerlerinde pis kokunun yanı sıra atıkların da tıkalı durumdaki tuvaletten taşması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılması mümkün olmaktadır. Bu nedenle öncelikle tuvaletlerin içerisine yabancı isimler atılmamasına ve bol su ile akıtım yaptırılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tuvalet tıkanıklığına yol açan durumlar kimi zaman yabancı cismin boruda tıkalı kalması kimi zaman da tesisatta sorun olması gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı durumunda kalıcı çözüm elde etmek için tesisatın değiştirilmesinin zorunlu olduğu durumlar da yaşanabilmektedir. İnsanların bulunduğu her yerde son derece aktif kullanılan tuvaletlerde yaşanan tuvalet tıkanıklığı, tuvalet taşması gibi sorunlar tesisatın temizliği ve düzgün çalışması ile ilişkili olmaktadır.

   

  Tıkalı tuvaletler yaydığı kötü kokular ile verdiği rahatsızlığın yanı sıra sağlık açısından da oldukça ciddi tehditler üretebilmektedir. Ortamın havasını soluyan kişilerde difteri, dizanteri ve sarılık gibi son derece ciddi hasarlar bırakabilecek hastalıklar görülebilmektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için tuvaletin ve tuvalet tesisatının temiz tutulması son derece önem taşımaktadır.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Tuvalet Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Tıkanmış bir tuvaletin bulunması durumunda, tesisatın en kısa sürede düzgün çalışır hale getirilmesi sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Bu aşamada başvurulan kişinin bir profesyonel olmaması durumunda; tesisat tamir edilmeye çalışılırken duvar ve yer gibi tesisat borularının geçtiği alanların kırılması, darbe alması ve tesisatın yanı sıra bu sorunlarla da uğraşılmak zorunda kalınması söz konusu olabilmektedir. Bu da hem para hem zaman kaybına yol açmaktadır.

  tuvalet tıkanıklığı açma

  Kunduz Tesisat; tıkanmış tuvalet açma, tıkanan tesisatı onarma işlemleri için öncelikle fizibilite ve keşif çalışmaları yapmakta, ardından uygulanacak işlemleri uzman ekibi aracılığı ile itina ile gerçekleştirmektedir. Kunduz Tesisat’ın alanında uzman ekibi ve gerekli donanımlara sahip yüksek teknolojili ürünleri ile gerçekleştirdiği uygulamalar, kırmadan dökmeden ve tesisatın sağlam olan bölümlerine herhangi bir hasar verilmeden sorunun çözümlenmesini sağlamaktadır.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

  Alaturka tuvalet tıkanıklığı, tıkanıklık açma robotu kullanılarak kırmadan kolaylıkla açılabilmektedir. Gider borularının yapımı aşamasında herhangi bir sorun olmayan tuvaletlerde, tuvalet tıkanıklığına genellikle havlu peçete, ıslak mendil gibi yabancı maddeler yol açmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı sorunlarında en önemli nokta, tuvaletin sürekli olarak tıkanıp tıkanmadığı konusudur. Eğer içerisine kullanıma uygun olmayan materyallerin atılmadığı tuvaletler sürekli olarak tıkanıyorsa bu durum pimaş boru hattında sorun olabileceğinin belirtisi olarak kabul edilmektedir.

  Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Açma

  Alafranga tuvalet tıkanıklıklarının açılması alaturka tuvaletlere oranla daha kolay gerçekleşmektedir. Alafranga tuvaletler yapısı itibarıyla sökülebilmekte olup montaj aşamasında yapılan hatalardan dolayı tıkanmalar söz konusu olabilmektedir. En sık yapılan hatalardan birinin alafranga tuvaletin atık su giderine bağlantısı yapılan körüklü kadalar konusunda olduğu bilinmektedir. Körüklü kadaların taş zemin oturtulduğunda ezilmemesi için çok iyi bir şekilde oturtulması gerekmektedir. Bunun yapılmadığı durumlarda tuvalet tıkanıklığı sorunu oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra tuvalet içerisine atılan yabancı materyaller de alafranga tuvaletlerde tıkanıklığın başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

  Robot ile Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  Robot olarak adlandırılan kanal açma makinesi kullanılmadan önce kameralı sistem ile tıkalı olan tuvalet gideri görüntülenmektedir. Böylece tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığın nedeni belirlenmektedir. Tıkanıklığa sebep olan cismin parçalanabilen ya da parçalanamayan bir cisim olduğunun tespitinin ardından robot cihazın ucuna takılacak uygun aparat tespit edilmektedir. Gidere gönderilen robot cihazın parçalayıcı ucu ile cisim parçalanıp tıkanıklık açılmaktadır. Parçalanamayan cisimler de robot cihazın ucuna dolanarak geri çekilerek tıkanıklık sorunu çözümlenmektedir. Eğer tıkanıklığa neden olan durum tesisat borularının yeterli eğimde olmaması ise sorunun çözümlenebilmesi için pimaş borularının değiştirilmesi gerekmektedir.

  Kamera ile Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  Kamera ile tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde; kamera tıkalı tuvaletin giriş kısmından gidere doğru gönderilmektedir. Kamera boru içinde ilerlerken görüntüler kameraya aktarılmakta aynı zamanda da kayıt edilmektedir. Ardından Kunduz Tesisat’ın uzman ekibi görüntüleri incelemekte ve tıkanıklığın nedenini tespit etmektedirler. Tıkanıklığa sebep olan cismin parçalanmaya uygun olup olmadığına göre sonraki adımlar belirlenmektedir. Ardından robot ile tıkanıklığın açılması işlemleri başlatılmaktadır. Tıkanıklık açıldıktan sonra ise kamera yeniden tuvaletin giderine gönderilmekte ve sorunun giderilip giderilmediğinin yanı sıra bir başka sorun olup olmadığı da kontrol edilmektedir.