Online Randevu

  Lavabo Gider Açma

  Lavabo giderlerindeki tıkanıklık sorunları, evlerde ve işyerlerinde karşılaşılan ve yaşamı olumsuz şekilde etkileyen en önemli sorunlardan biri olarak kabul edilmektedir. Lavabo giderinde tıkanıklık oluştuğunda lavabo kullanılamaz duruma gelmekte, söz konusu mekânda bulunan kişilerin yaşam kalitesi olumsuz yönde etkilenmektedir. Ayrıca yapılarda atık su gider hatlarında tıkanma oluşması durumunda lavabodan geri su basma riski de bulunmaktadır. Özellikle eski binalardaki lavaboların gider borularının spiral hortumlardan yapılması bu tarz sorunların artmasına neden olabilmektedir. Esasen lavabo giderlerinde en az 50 mm çapında (PVC) pimaş borusunun kullanılması ve yeterli eğim verilerek döşenmesi gerekmektedir. Eğer evinizin ya da iş yerinizin atık su gideri hortum ile döşendiyse tıkanma sorunları ile daha sık ve daha kolay bir şekilde karşı karşıya kalınmaktadır. Lavabo tıkanıklığı sorunları ile karşılaşıldığında tıkalı bölgeye, makinalar yardımı ile yüksek basınçlı su basıldığı takdirde su boruya hapsedilmekte ve basınçla birlikte tıkalı bölgede oluşan kuvvet sayesinde sorun çözümlenebilmektedir.

  Tıkanıklık sebebinin; boruda beton donması, dirsekte sert bir metal parçanın takılması gibi katı bir nesne olması durumunda tıkanıklık basınç uygulanarak çözülemeyebilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise beyaz çimento ve alçı gibi işler yapıldıktan sonra kovaların lavaboda yıkanması, bol su dökülmemesi sonucu alçı ya da beyaz çimento kalıntılarının boruların içinde dibe oturarak dibe donması olduğu bilinmektedir.

  Lavabo gider açma işlemlerinde kullanılan spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları; tıkalı bölgeye ulaşarak tıkanıklığa sebep olan nesneyi parçalamakta ve tıkanıklığı açarak lavabo gider açma işlemi ile ilgili en kesin çözümü sağlamaktadır. Ardından lavabo giderinin basınçlı su ile yıkanması ve borunun içinin temizlenmesi de fayda sağlamaktadır.

  Lavabo Giderlerinin Tıkanma Nedenleri Nelerdir?

  Lavabolardaki tıkanıklıklar pek çok farklı nedenden dolayı meydana gelebilmektedir. Lavabo ile gider arasına sifon (süzgeç) bağlanmaması, lavaboya dökülen atık suların içerisinde kum, toprak, alçı, çimento gibi malzemelerin bulunması, lavabo için çekilen atık su borularının yeterli çağa ve eğime sahip olmaması lavabo giderlerinin tıkanma nedenleri arasında bulunmaktadır.

  Mutfak lavabolarında zaman içerisinde biriken yemek artıkları ve yağların donması daralmalara ve tıkanmalara neden olmaktadır. Kullanım esnasında kullanıcının da sağlığını tehdit edebilen kimyasal lavabo açıcı ürünler lavabo gider tıkanıklığı konusunda kısa süreli ve tehlikeli bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Lavabo gider açma işinde kullanılan pompaların ise tıkanıklığa neden olan şeyleri daha derine iterek sorunu büyütebildiği durumlar yaşanabilmektedir. Kunduz Tesisat, kullanmakta olduğu modern yöntemler ile lavabo gider açma sorunlarını en kısa sürede kalıcı olarak çözmekte; tıkanmış lavabo giderleriniz için sizlere hızlı, güvenilir ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

  Lavaboların alt kısmında bağlı olan ve birkaç parçadan oluşan lavabo sifonları genellikle plastikten ya da paslanmaz olarak yapılıyor. Ek parçalardan oluştuğu için bu tür sifonlar herhangi bir alet edevat kullanımına gerek kalmadan kolaylıkla sökülebiliyor. Lavabo gideri tıkanıklıklarında öncelikle sifonun sökülüp temizlenmesi ve bir sorun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer herhangi bir sorun bulunmaz ise sifonun gider borusu ile birleştiği yer kontrol edilmekte, burada da bir sorun görülemediği takdirde profesyonel yardım alınması önerilmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Kunduz Tesisat, Robotla Lavabo Açma Hizmeti İle Hızlı Çözümler Sunuyor

  Lavabolarda bulunan atık su boru tesisatlarında; lavaboların altındaki pis suyun, ana pis su borusuna aktarılması görevini üstlenen, borulardan dışarı pis kokuların çıkmasını önleyen ve pis suyun içerisinde bulunması olası katı parçaları tutup bağlantı borusunu tıkanmaktan koruyan elemanlar bulunuyor. Kunduz Tesisat bu bağlantı elemanlarında ortaya çıkan tıkanıklıkları da robot cihazlar ile açmakta herhangi bir kırma dökme yapmadan sorunu çözmektedir. Lavabo gider açma işlemlerinde Kunduz Tesisat, lavabo giderlerini yerinden sökmeden yalnızca pimaş borusundan robot cihazlarla girmektedir. Gerekli testler ve incelemeler yapıldıktan sonra soruna müdahale edilmekte ve yapılan uygulamalar ile sorun kesin olarak çözülmektedir.

  Lavaboların tıkalı olduğunun ilk göstergesi; kullanılan suyun lavabo giderinden hiç gitmemesi ya da bekleme yapması şeklinde ortaya çıkmaktadır. Tıkanmış lavabolar pompa ile açıldığı takdirde hem lavabo kirli kalmakta hem de lavabo kullanımında sağlıksız ortamlar ortaya çıkabilmektedir.

  lavabo gider açma

  Tıkanmış lavaboların açılması için kullanıcılar kendi çabaları ile belli yöntemler uygulamaktadır. En çok uygulanan yöntemler arasında marketlerden temin edilebilen granül ya da jel halindeki lavabo açıcı ürünlerin lavabo giderine dökülmesi gelmektedir. Sıklıkla uygulanan diğer bir yöntem de 1 bardak karbonatın ya da çamaşır sodasının lavabo giderine dökülmesi, ardından da üzerine 1 bardak sirke eklenmesidir. Karbonatın üzerine sirke eklendiğinde, bu karışım lavabo giderinde köpürme yapıp etkileşime girmektedir. Köpürmenin azalmasının ardından lavabo gideri üzerine 2 litre kaynar suyun azar azar dökülmesi durumunda tıkanmış lavabonun açıldığı görülebilmektedir. Bu yöntem doğal olmasının yanı sıra kimyasal maddeler içermediğinden, satın alınan hazır lavabo açıcıları gibi yüksek aşındırıcı etkiye de yol açmamaktadır. Kimyasal maddeler içeren hazır lavabo açıcılar, lavabo giderinin bağlı olduğu boru tesisatının ekli kısımlarında zaman içerisinde tahribatlara yol açmakta olduğundan kullanımı konusunda görüş ayrılıkları bulunmaktadır.

  Karbonat ve sirke ya da çamaşır sodası ve sirke karışımı ile hazırlanan ev yapımı lavabo açısının iki ayda bir uygulanması, lavabo gideri içerisinde tıkanıklık yapabilecek maddelerin birikmesini engellemektedir. Lavabo giderine bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesinin de bağlı olması durumunda bu uygulamanın daha sık yapılması önerilmektedir. Çamaşır makinesinden gelen atık suyun içerisinde, yılanmış giysilerin ipliklerinin ve tüylerinin; bulaşık makinesinin atık sularında da yağ miktarının yüksek olması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle bağlantı borularında yağlar ve tüyler birikerek birbirine tutunmakta ve daha iri hacimli bir hale gelerek gider borusundaki su akışını yavaşlatmakta, lavabo giderinin verimli bir şekilde çalışmasını engellemektedir.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.