Online Randevu

  Su Kaçağı Tespiti

  Hem eski hem de yeni binalarda ve konutlarda en sık rastlanan tesisat sorunlarının başında su kaçağı gelmektedir. Su kaçağı zamanında tespit ve müdahale edilmediği takdirde ciddi bir sorun haline gelebilmekte ve çözümlenmesi daha uzun zaman ve maliyet gerektirebilmektedir. Kunduz
  Tesisat; sektöründeki deneyimi ve konusunun uzmanı ekibi ile en üst düzey teknolojiyi kullanmakta, kalite ve güven ilkelerini benimseyerek su kaçağı sorunlarının daha fazla maddi hasara yol açmaması için zamanında en doğru müdahaleleri gerçekleştirmektedir.

  Su kaçağı yaşam alanlarında karşı karşıya kalınan en büyük sorunlardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Yalnızca bulunduğu alandaki kişilere değil komşulara da zarar verebilen ve sinsice ilerlediğinden tespiti zor olan su kaçağı hem yeni hem eski konutlarda ve binalarda görülebilmektedir. Sinsice ilerlemesi nedeniyle su kaçağı sorununun kalıcı bir şekilde
  çözümlenebilmesi için su kaçağının net bir şekilde tespit edilmesi önem taşımaktadır.

  Su Kaçağı Neden Oluşur?

  Yapıdaki inşaat hataları, boru ya da muslukların eskimesi gibi nedenlerle oluşan su kaçağının tespitinin ve tamirinin uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmesi, sorunun daha kalıcı ve kolay bir şekilde çözümlenmesini sağlamaktadır. Kunduz Tesisat’ın uzman ekipleri, en modern teknolojiye sahip cihazları kullanmakta ve kırma – dökme işlemlerine gerek kalmadan su kaçağını kolaylıkla tespit edebilmektedir. Su kaçağı tespitinde ve tamiratında kullanılan cihazlar, su kaçağının nerede olduğunun net bir şekilde tespitini mümkün hale getirmektedir. Böylece çalışma yapılan evin ya da binanın su kaçağı olan bölge dışındaki kısımları zarar görmemekte, su kaçağı ile ilgili tamir işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra Kunduz Tesisat su kaçağı tespitinde kullanmakta olduğu modern cihazlar sayesinde, sorunun daha az bir maliyetle giderilmesini de sağlamaktadır.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

  Tesisat ile ilgili en sık karşılaşılan konulardan olan su kaçağı; tuvalet, banyo gibi yerlerde oluştuğunda evde ya da binada çok kötü kokular yayıp küflenmeye neden olmasının yanı sıra kirli suların yayılmasına neden olduğundan sağlığı da olumsuz etkilemektedir. Sonuçta su kaçağının olduğu bölge kullanılamaz hale gelmektedir. 

  Banyolarda oluşan su kaçağı, en kolay tespit edilen tesisat arızalarından biri olarak kabul edilmektedir. Genellikle banyoda oluşan su kaçağı, banyonun altında sızıntılar oluşup alt katın tavanından damlayana kadar fark edilememektedir. Bu noktada daha ciddi durumlarla karşı karşıya kalınmaması için sorunun acilen tespit edilmesi ve çözümlenmesi gerekmektedir. 

  su kacagi tespiti

  Tesisatın yanlış döşenmiş olmasından, kullanılan malzemelerin kalitesizliği ya da tesisatçıların boruları döşerken kırması veya çatlatması gibi farklı nedenlerden dolayı su kaçağı oluşabilmektedir. Eski binalarda oluşan su kaçağının sebebi genellikle deforme olan borular olmakla birlikte kimi zaman depremin ya da ufak şiddetli artçı sarsıntıların da tesisata zarar verip su kaçağına neden olduğu durumlarla karşılaşılabilmektedir.

  Su kaçağı olan bölgelerde genellikle; küflenme, nem ve rutubet görülmektedir. Aynı zamanda sıvalarda ve boyalarda yumuşama ve dökülme de yaşanabilmektedir. Su kaçağının tamir edilmediği durumlarda en ufak bir depremde ilk olarak binanın küflü ve rutubetli bölgelerinde hasar oluşmaktadır. Su kaçağının önüne geçilebilmesi için; yeni yapılan binalarda zaman içerisinde çok fazla deforme olan demir borular yerine PVC boruların kullanılması gerekmektedir. 

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

  Kunduz Tesisat evlerinizde ya da iş yerlerinizde ortaya çıkan su kaçağı problemlerinin tespiti için özel akustik cihazlar ve termal kameralı sistemler kullanmaktadır. Cihazla su kaçağı bulma uygulamaları sayesinde, su kaçağının net yeri kısa sürede tespit edilmekte, onarım işlemi de kırma ve dökme işlemlerine gerek kalmadan tamamlanabilmektedir. 

  Su kaçağı sorunlarında; suyun hangi yoğunlukla ve hızla nereden geldiğinin tespit edilebilmesi için akustik cihazlarla dinleme yöntemi en iyi yöntem olarak kabul edilmektedir. Özellikle sıva altındaki su kaçağı tespiti ve yeraltı suları için kullanılmakta olan akustik cihaz sistemi ile yapılan işlemler, evlerin ya da iş yerlerinin duvarlarına herhangi bir zarar vermemektedir. Dinleme bittikten sonra, boru ve duvar çatlaklarının olduğu bölümden termal kamera ile izleme yapılıp, su kaçağının nereden ve neden kaynaklandığı % 100 oranında tespit edilebilmektedir. Eskiden kullanılan yöntemlerle su kaçağının tespit edilebilmesi için kimi zaman tüm boru tesisatının sökülmesi gerekmekteydi. Günümüz teknolojisi ile Kunduz Tesisat uzman ekibi 15 dakikada su kaçağı tespiti işlemini tamamlamakta; verilen kusursuz hizmet ile tüm su kaçağı problemlerini en kısa sürede çözmektedir. 

  Akustik dinleme cihazlarının yanı sıra su kaçağı tespitinde; boru görüntüleme kameraları, termal kameralar ve nem ölçerler de kullanılmaktadır. Boru görüntüleme kameraları; atık su borularının iç kısımlarının görüntülenmesinde kullanılmaktadır. Bu sayede su kaçakları ve sızıntıları kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Termal kameralar; kalorifer borusu gibi sıcak su borularında oluşan sızıntıları tespit etmede kullanılmaktadır. Genellikle akustik dinleme cihazı ile birlikte kullanılan termal kameraların kullanımı esnasında parkelerin sökülmesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca nemi algılama özelliği bulunan yüksek çözünürlüklü termal kameralar, küçük sıcak farklılıklarının görüntülenmesinde de büyük kolaylık sağlayabilmektedir. Nem ölçerler yardımcı cihazlar olup sızıntının yerinin tam olarak belirlenmesini sağlamamaktadır. Çoğunlukla kameralı cihazlarla ve dinleme cihazları ile birlikte kullanılmakta ve daha hızlı sürede sonuç alınmasına katkı sağlamaktadır. 

  Kunduz Tesisat, tüm bu yöntemleri kullanarak su kaçağı tespitini en kısa sürede gerçekleştirmektedir. Su kaçağı incelenirken öncelikle hangi tesisat sisteminde sorun olduğu belirlenmektedir. Parkelerin ya da fayansların altında bulunan cihazlar Kunduz Tesisat’ın deneyimli ekibi tarafından kameralı cihazlar ile görüntülenerek kolaylıkla tespit edilmektedir. Tespit aşamasında kırma – dökme yapılmamakta, sorunun tespitinin ardından en uygun tadilat çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Siz de tüm tesisat sorunlarınız için bizimle iletişime geçip sorunlarınızın en kısa sürede ve en uygun maliyetler ile çözümlenmesi avantajından yararlanabilirsiniz.