Online Randevu

  Pimaş Açma

  pimaş açma

  Banyo, tuvalet gibi pis su gider atıklarının tahliyesinde rol oynayan borular olan pimaşların tıkanmasında en önemli neden, suda erimeyen cisimlerdir. Islak mendikker, plastik cisimler, rulo halinde atılan peçete ve tuvalet kağıtları pimaş borularını tıkayan nedenler arasında sayılmaktadır. Aynı zamanda tesisat hatlarındaki çöküntüler de pimaş borularında tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Tesisat esnasında kalitesiz malzeme kullanılması ya da binanın inşaatı esnasında tesisat hatlarının yanlış kurgulanması sonucunda bu tarz çökmeler yaşanabilmektedir.

  Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

  Kunduz Tesisat; banyo, tuvalet, lavabo, logar ve kanalizasyonlarda bulunan pimaş borularındaki tıkanıklığı kameralı cihazlar ile en doğru şekilde tespit ederek robot cihazlarla pimaş açma işlemini gerçekleştirmektedir. Kunduz Tesisat, herhangi bir yerin kırılıp dökülmesine gerek kalmadan tıkanıklıkları kolayca ve kısa sürede açmaktadır. Boruların önünde bulunan yabancı isimler zaman içerisinde su ile birlikte gelen tortunun birikmesine neden olmaktadır. Bu nedenle atık su gider borusundan su gidişi zamanla tamamen durmaktadır.

  Pimaş borularında oluşan tıkanıklıkların açılması için kameralı cihazlar kullanılmakta ve öncelikle bu cihazlar sayesinde pimaş borularının içi görüntülenerek, tıkanıklığa sebep olan cisim ya da cisimler tespit edilmektedir. Bunun ardından sorunun çözümlenmesi için hangi teknolojik cihazın kullanılacağına karar verilmektedir. Bu işlem esnasında pimaş açma işlemi esnasında pimaş borularına zarar verilmeden tıkanıklığın açılmasını sağlamaktır.

  Pimaş açma işlemlerinde; tıkanıklığa neden olan cismin büyüklüğü ve tıkadığı alan gibi etkenlere bağlı olarak tıkanıklık açma robotu kullanılmaktadır. Kunduz Tesisat’ın deneyimli ekibi tarafından kullanılan tıkanıklık açma cihazları pimaş borularına herhangi bir zarar vermeden tıkanıklığa neden olan nesneleri pimaş borularının içerisinde parçalamakta ve tıkanıklığı kalıcı olarak çözümlemektedir.

  Şehirlerdekialtyapıı sisteminin temeli olan kanal boruları evsel atıkların yanı sıra çevresel atıklar nedeni ile de tıkanabilmektedir. İnsanların çevreye attıkları; kağıt mendiller, plastik şişeler, çöp poşetleri, doğal olaylar sonucunda çevreye gökülen ağaç dallarıyla yaprakları, toprak ve çakıl taşları gibi maddeler de kanal tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. Bu tür maddelerin ve cisimlerin birikimleri, pis su gider yollarının kapanmasına yol açmaktadır. Pis su gider yollarının kapanması ise çevrede su baskınları ve su birikintileri gibi istenmeyen durumlar nedeniyle çevrede yaşayan insanların zarar görmesine hem de şehirleşme altyapısında sorunlara neden olmaktadır. Bu tarz sorunların kısa sürede ve kalıcı olarak ortadan kaldırılması için pimaş açma işlemlerinde konunun uzmanı profesyonellerden yardım alınması gerekmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Kunduz Tesisat Son Teknoloji Makinalar ile Tesisat Sorunlarınızı Çözüyor

  Kunduz Tesisat’ın uzman personelleri, pimaş açma işlemlerinin ve kanal temizliğinin yapılması için en son teknolojik özellikler ile donatılmış modern aletleri kullanmaktadır. Tıkalı kanal açma ve kanal temizliği işlemlerinde öncelikle kameralı görüntüleme cihazları ile kanal tıkanıklığına neden olan evsel ve çevresel atıkların yeri tespit edilmektedir. Ardından bu atıkların parçalanabilmesi için çelik helezonlu robotlar kullanılmaktadır. Çelik helezonlu robotların çelik ve döner başlıkları sayesinde kanal borularının içinde birikmiş olan tabaklaşmalar ve tortuların parçalanması ile boru yüzeylerinin tamamı temizlenmektedir.

  pimaş açma

   

  Tıkalı boruların açılması için evde kendi başına denenen yöntemler genellikle olumlu sonuç vermemektedir. Kimyasal maddeler kullanıldığında da çoğunlukla kalıcı ve sağlıklı sonuçlar alınamamaktadır. Tıkalı boruların açılabilmesi için gider açan robotlar kullanılarak borulara zarar verilmeden yalnızca tıkanıklığa neden olan parçalar temizlenebilmektedir.

  Meydana gelen tıkanmalara gider tıkanmasının yanı sıra kanalda meydana gelebilecek bir sorun olarak da bakılması daha doğru olmaktadır. Giriş katlarda oturup sürekli tıkanan tuvalet borularından şikayetçi olan kişilerin, tıkalı olan bölgenin robotla açılması için profesyonel bir yardım alması gerekmektedir. Görüntüleme özelliği bulunan cihazlar ile son derece titizlikle yapılan çalışmalar sonucunda her nokta dikkatle incelenmekte, bölgesel olarak tıkalı noktaların tespiti yapılmaktadır. Sorun olduğu tespit edilen bölgelere ulaşmak ve gerekli kalıcı çözümleri sağlamak için belirlenen alternatif yöntemlerin uygulanabileceği cihazlara bağlı bulunan kalın teller ile ulaşmanın en zor olduğu noktalara bile ulaşılarak tıkanmaya neden olan tüm atık maddelerin tahliyesi yapılabilmektedir. Söz konusu cihazların ucunda bulunan kancalar, tıkanan giderdeki tüm maddeleri parçalama ve ittirme yöntemi ile borudan temizlemekte ve kanala tahliye gerçekleştirilmektedir.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Tesisat Sorunlarınızda Alanında Uzman Profesyonelleri Tercih Edin

  Tüm tesisat sorunlarında olduğu gibi pimaş borusundaki tıkanıklığın açılmasında da klasik yöntemlerin kullanılması çoğunlukla sorunun büyümesine ve ekstra maliyetler çıkmasına neden olmaktadır. İşinin ehli olmayan tesisatçılar özellikle pimaş açma işlemleri sırasında tıkalı pimaşa ulaşabilmek için tuvalet, banyo ya da mutfaklardaki pimaşlara zarar vermekte ve çoğunlukla kırma işlemi gerçekleştirmektedir. Ancak herkesin bildiği üzere pimaş borularındaki tıkanıklığın açılması hem profesyonellik hem de dikkat isteyen en önemli tesisat işlerinin başında gelmektedir.

  Pimaş açma işleminin mutlaka kameralı görüntüleme sistemleri kullanılarak yapılması mümkün olmayan bir işlem olarak kabul edilmektedir. Kamerasız yapılan pimaş açma işlemlerinde sorun çözümlenemediği gibi ekstra masraf çıkması gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Söz konusu sorunu daha ucuza çözme iddiasında bulunan tesisatçılar, pimaş açma işini yaparken borulara da zarar verebilmektedir. Ayrıca pimaş açma işlemi tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilmediğinden tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı anlaşılamamakta ve sorun kalıcı olarak çözülemeyebilmektedir. Tıkanıklığa neden olan atıkların ya da isimlerin tamamen temizlenmediği durumlarda kalıcı bir çözüm elde edilememektedir. Bu nedenle pimaş açma işlemi yapılıp tıkanıklığa müdahale edildikten sonra muhakkak kameralı görüntüleme cihazları kullanılarak pimaş hattının görüntülenmesi ve tamamen temizliğinden emin olunması gerekmektedir. Aksi takdirde kısa bir süre sonra yeniden aynı sorun ile karşı karşıya kalınması durumu söz konusu olabilmektedir.