Online Randevu

  Kırmadan Su Kaçağı Bulma

  olarak tesisat problemlerinin ve su kaçağı bulma sektörünün giderek yaygınlaştığı bilinmektedir. Yapılarda bulunmakta olan atık su tesisatı, doğal gaz tesisatı, klima drenaj tesisatı, temiz su tesisatı, kalorifer tesisatı, kalorifer tesisatı ve yağmurluk gider tesisatından en çok arıza gösteren genellikle temiz su ve atık su tesisatları olmaktadır.

  Su Kaçağının Belirtileri Nelerdir?

  Su kaçağı bazen önceden belirti verse de bazı zamanlarda ani olarak meydana gelebilmektedir. En sık görülen su kaçağı belirtileri şu şekildedir:

  • Duvarlarda kabarma ya da renk değiştirme meydana gelmesi,
  • Parkelerde kabarmaların meydana gelmesi,
  • Duvarlarda ya da tavanlarda rutubet ya da renk değişimi meydana gelmesi,
  • Seramik yüzeylerdeki derzlerin aralarında pamuklaşma meydana gelmesi,
  • Su faturası bedelinin rutin gelen tutara oranla çok yükselmesi,
  • Evde ya da iş yerinde su kullanımı olmadığı halde su sayacı ibresinin dönmeye devam etmesi.

  Bunun yanı sıra su kaçağı olan dairelerde kimi zaman duvar ya da seramik yüzeylerinde belirti göstermeden, su kaçağı alt daireye de sızabilmektedir.

  Su kaçağı; rutubet, nem gibi olumsuz durumlara yol açmasının yanı sıra yaşattığı maddi külfet nedeni ile de rahatsızlık verici durumlara neden olabilmektedir. Bu durumun ortadan kaldırılabilmesi için tıkanıklıkların ya da diğer arızaların belirlenmesi, su tesisatının onarılması ya da yenilenmesi gerekmektedir.

  Evlerde ve iş yerlerindeki tesisatlarda yer alan borular zaman içerisinde aşınmakta ve içlerinde kireç birikmeye başlamaktadır. Kireç birikimi borularda tıkanıklıklara, tıkanıklıklar da çeşitli tesisat arızalarına neden olabilmektedir. Su kaçağı eskiden çok zor bir iş olarak görülmekle birlikte artık modern yöntemlerle kolayca tespit edilip ortadan kaldırılabilecek bir sorun olduğu kabul edilmektedir. Kullanılan son teknolojik cihazlar sayesinde görüntüleme yapılarak banyolara ve mutfaklara hasar vermeden kırmadan su kaçağı bulma işlemi yapılmakta, onarım esnasında da tesisata herhangi bir zarar verilmesi söz konusu olmamaktadır. Tadilat sonrası temizlik derdi bırakmayan kırmadan su kaçağı bulma işlemi aynı zamanda ek masraflara gerek kalmayan uygun maliyetli bir işlem olması nedeni ile de oldukça avantajlı görülmektedir. Evlerde ve işyerlerinde kırmadan su kaçağı bulma işleminin uygulanması aynı zamanda ortam hijyeninin korunması, kötü kokular çevreyi sarmadan sorunun çözümlenmesini de sağlamaktadır.

  Kırmadan Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

  En sık karşılaşılan tesisat problemlerinden olan su kaçağının nereden geldiğinin tespit edilmediği durumlarda çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınması riski bulunmaktadır. Su kaçağının nereden geldiğinin tespit ve sorunun tamir edilmemesi durumunda öncelikle su faturalarında büyük ölçüde bir artış yaşanmaktadır. Ayrıca; kaçağın oluştuğu bölgeye kıyasla duvarlarda, fayanslarda ya da zeminde geri dönüşü zor ve maliyetli hasarlar da oluşabilmektedir. Eğer ki su kaçağı alt komşunuzun tavanında da hasara yol açarsa bu durumda yüklenmeniz gereken çeşitli maddi ve manevi yükümlülükler ortaya çıkabilecektir. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda su kaçağı problemlerinin ne kadar ciddi sonuçlara yol açabileceği ve kısa sürede, kesin bir şekilde çözümlenmesinin önemi çok daha net bir şekilde gözler önüne serilmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.