Online Randevu

  Robotla Pimaş Açma

  Evlerde ve işyerlerinde kullanılan suların bina dışındaki atık su borularına iletilmesinde kimi zaman sorunla karşılaşılabilmektedir. Bunu sağlayan sistem gider olarak tanımlanmakta olup küvette, mutfak lavabosunda, banyoda ve duşakabinlerde bulunmaktadır. Kullanılan suları alıp rögarlara ileten, pimaş olarak adlandırılan ve PVC’den üretilen borularda zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı tıkanmalar söz konusu olabilmektedir.

  Kunduz Tesisat, robotlu pimaş açma işlemlerinde çelik susta ve uç aparatları ile sorunu kısa sürede ve kalıcı olarak çözümlemektedir. Robotla pimaş açma işlemlerinde tıkanıklığa sebep olan cisme uygun olarak robot susta ucuna robot ucu takılmaktadır. Bu uç sayesinde, tıkanıklığa sebep olan beton ya da biriken sert isimler kırılmaktadır. Eğer tıkanıklığın nedeni bez ya da tuvalet kağıdı vb ise yine gerekli uç robota takılarak, tıkanıklığa sebep olan cisim bu uç sayesinde çıkarılmaktadır. Yine mutfak giderindeki pimaşlarda bulunan donmuş yağ birikintileri de robot ucuna takılan zincir başlık ile temizlenerek boru daralması önlenmektedir. Tıkanan pimaş boruları açılmadığı takdirde sağlık açısından da sakıncalı durumlar oluşabilmektedir. Atık suyun tıkanma nedeniyle pimaş borularının içerisinde kalması bakterilerin ve mikropların üremesine neden olmaktadır. Tıkanıklık açılmadığı takdirde biriken su lavabo borusundan geri çıkabilmekte, yaydıkları bakteri ve mikrop nedeniyle pis sular tehlikeli olabilmektedirler.

  Pimaş Boruları Neden Tıkanır?

  Pimaş borularının tıkanması için pek çok farklı sebep bulunmaktadır. Pimaş borularındaki tıkanıklık kimi zaman evin içindeki borularda kimi zaman da ev dışındaki altyapı tesisatında bulunan borularda meydana gelmektedir. Pimaş boru tıkanıklığı ihtimaline karşı öncelikle evlerdeki ve işyerlerindeki tıkanıklıkların takip ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Suyun yavaş akması ya da hiç akmaması pimaş borularında tıkanıklık olduğuna dair bir işaret olarak kabul edilmektedir. Bu durumda deneyimli profesyonellerden destek alınması gerekmektedir.

  Banyo ve duş giderlerindeki tıkanıklık genellikle saçlardan kaynaklanmaktadır. Uzun saçlar süzgece takılmasına rağmen kısa saçlar ya da aradan kaçanlar borularda tıkanıklığa neden olabilmektedir. Vücuttan dökülen kılların yanı sıra hali vb tekstil ürünlerinin tozları, tüyleri ve kirleri de banyo gibi alanlarda tıkanıklıklara yol açmaktadır. Banyoda kullanılan kimi temizlik ürünlerinin kalıntıları da borulara yapışarak zaman içerisinde tıkanıklıklara neden olmaktadır. Tuvalet giderlerinin geniş olmakla birlikte kimi zaman çocukların oyuncak ya da başka isimler atmaları söz konusu olabilmektedir. Rulo halinde gidere atılan ya da suda erime özelliği bulunmayan tuvalet kağıtları da tuvalet pimaş borularını tıkayabilmektedir. Tuvalet giderinin tıkanmasını sağlayan nedenlerin çoğu aynı zamanda binanın ana gider borularının da tıkanmasına neden olmaktadır. Mutfak lavabolarındaki pimaş boruları çoğunlukla yemek kalıntılarından tıkanmaktadır. Atık çaylar, yağ posaları gibi artıklar zaman içerisinde birikerek boruların tıkanmasına neden olabilmektedir. Yağ atıkları pimaş borularını tıkamasının yanı sıra aynı zamanda kötü kokulara da yol açabilmektedir. Boruların döşenmesi esnasında içlerinde harç ya da inşaat kalıntıları kalabilmektedir. Bu inşaat kalıntıları zaman içerisinde pislikleri toplayarak tıkanmalara neden olabilmektedir. Aynı şekilde inşaat esnasında ustaların gerekli eğimi vermemesi de pimaş borularının tıkanıklık nedenleri arasında sayılmaktadır.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Robotla Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Pimaş borularında tıkanıklık oluştuğu durumlarda sorunun daha ciddi bir noktaya taşınmaması için profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Robotla pimaş açma işlemi, bu önemli tesisat probleminin kısa sürede ve kalıcı olarak çözümlenmesini sağlamaktadır. Bu işlemin robot cihaz kullanılmadan yapılmaya çalışılması kırma dökme yapılmasına, maliyetin artmasına ve sorunun tam olarak ortadan kaldırılamamasına neden olabilmektedir. Kunduz Tesisat robotla pimaş açma işlemlerinde borunun içini görmeye ve tıkanıklığın yeriyle nedenini tespit etmeye yarayan kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığı açan robot cihaz kullanmaktadır. Kunduz Tesisat’ın uzman ekibi öncelikle kameralı görüntüleme cihazını borunun içerisine bırakmakta ve bu sayede borunun içerisindeki görüntü teknik elemanın önündeki ekranlara aktarılmaktadır. Ekran üzerinden bu görüntüler takip edilmekte ve tıkanıklığı yeri ile nedeni tespit edilmektedir. Neden tespit edildikten sonra robot cihaza doğru aparatın takılması en önemli konu haline gelmektedir. Tıkanıklığın nedenini bir bez parçası olması durumunda bu bez parçasının dolanıp çıkarılmasını sağlayan bir aparat takılmaktadır. Tıkanıklığın nedeninin parçalanması gereken bir cisim olması durumunda ona göre bir aparat tercih edilmesi gerekmektedir. Tıkanıklığa neden olan cisme uygun aparat seçilmesinin ardından, aparatın takıldığı cihaz borunun içine sürülmekte ve borudaki tıkanıklık giderildikten sonra çıkarılmaktadır. Robotla pimaş açma işleminin tamamlanmasının ardından tıkanıklığın tam olarak giderilip giderilmediğinin tespit edilmesi için kameralı görüntüleme cihazı ile yeniden bir kontrol gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu kontrol esnasında borularda yağ tabakasının olup olmadığı, yeterli eğimin bulunup bulunmadığı, pimaş borularının ek yerlerinde ya da farklı yerlerinde çatlaklar olup olmadığı tespit edilmeye çalışılmaktadır. Tıkanıklığın giderilmediğinin tespit edildiği durumlarda uygun aparatlar kullanılarak işlem tekrarlanmaktadır.

  robotla pimaş açma

  Kunduz Tesisat evlerde ve işyerlerinde karşılaşılan tüm tesisat sorunlarında uzman ekibi aracılığı ile titiz bir hizmet sunmaktadır. Kullanılan son teknoloji ürünü cihazlarla robotla pimaş açma konusunda sektörün öncü firması olarak anılmaktadır. Pimaş borularının işlevini yerine getirmediği durumlarda tesisat kullanılamamakta ve zor durumda kalınabilmektedir. Tıkalı pimaş açma işlemlerinde kameralı görüntüleme cihazı ve robotla sorun kısa sürede çözülebilmektedir. Kameralı görüntüleme sistemleri ile tıkanıklığın yerini ve nedenini doğru bir şekilde tespit eden Kunduz Tesisat’ın uzman ekibi sorunu kırmadan çözümleyebilmektedir. Tıkalı boru açma işlemleri yapıldıktan sonra giderler etkili kimyasal maddeler ile yıkanarak tamamen temizlenmektedir. Robotla pimaş açma işlemi tamamlandıktan sonra yıkama işleminin de yapılması ile tıkanıklık sorunu kesici olarak ortadan kaldırılmış olmaktadır.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.