Online Randevu

  Tıkalı Pimaş Açma

  Pimaşlar PVC malzemeden üretilmekte olup genellikle lavabo giderlerinin bağlantı noktalarını oluşturmaktadır. Pimaşlarda tanıklık yaşanması durumunda tıkalı pimaş açma konusunda uzman ekiplerden destek alınması gerekmektedir. Genelde katı ya da jelimsi maddelerin lavabo giderlerine atılması ve bu maddelerin pimaşları tıkaması sonucunda tıkalı pimaş açma hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu tıkanıklıklar farklı kimyasal maddelerin kullanılması ile geçici olarak açılsa da bu bölgelerde yaşanan sıkıntıların kökten çözümlenmesi için profesyonel destek alınması adeta bir zorunluluk olarak kabul edilmektedir. Aksi takdirde son derece hassas bir yapıda oldukları bilinen pimaşlarda kırılma, yırtılma ya da delinme gibi sorunlarla karşılaşılabilmekte; sorun daha ciddi bir hale gelebilmektedir.

  Tıkalı Pimaş Açma İşlemlerinde Kunduz Tesisat ile Teknolojik İmkânlardan Yararlanın

  Tıkalı pimaş açma sorunları Kunduz Tesisat tarafından kısa sürede çözümlenmekte ve olası daha ciddi sorunların oluşması engellenmektedir. Tıkalı pimaş açma hizmetine çoğunlukla restoran ve oteller ihtiyaç duymaktadır. Bu tarz işletmelerde yağ tüketiminin fazla olması nedeniyle mutfak aletlerinin yıkanması sonucunda pimaş içerisinde yağ birikmekte ve zaman içerisinde daralma oluşmaktadır. Bu sorunun önüne geçilebilmesi için bu tarz yerlerde altyapı tesisatı esnasında kalın boruların seçilmesi tercih edilmektedir. Çap olarak da normalde kullanılanlara oranla daha büyük bir çap seçilmesi önerilmektedir. ayrıca, sistem içine rahatça girebilecek pimaş ağızlarının bırakılması gerekmektedir. Bu ağızlardan robot yardımı ile müdahale edilmesi sorunun daha kolay çözümlenmesinde etkili olmaktadır.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Pimaş Tıkanıklığının Sebepleri Nelerdir?

  Pimaş tıkanıklıklarının belli başlı sebepleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Tuvaletlere atılan ıslak mendillerin pimaşların içerisinde erimemesi,
  • Tuvalet kullanımından sonra 4-5 litreden az su dökülmesine bağlı olarak zaman içerisinde pimaş içi çeperinin daralması sonucunda en ufak katı pislikte tıkanır hale gelmesi,
  • Yatay pimaş borularının montaj işlemlerinin dikkatli yapılmaması sonucunda boru ayarlarının bozulup ters meyil oluşturması,
  • Yeni binalarda radyal temel içinden giden pimaş borularının doğru sabitlenmemesi nedeniyle kırılması,
  • Yeni binalarda radyal temel içinden giden pimaş borularının içerisine beton vb maddeler kaçması,
  • Tadilat işlerinin yapıldığı eski binalarda ustaların pimaşların içerisine molozu artığı, ders suyu gibi maddeleri atması,
  • Toprak içerisinden giden pimaşların contasız takılmasına bağlı olarak oluşan su sızmalarının toprak çökmesine neden olması,
  • Bahçelerde toprak içerisinden giden borularda conta takılmaması nedeni ile oluşan su sızmalarının ağaç köklerini kendisine çekmesi, ağaç kökünün boru içine girmesi ve burada büyüyüp boruyu tıkaması,
  • Yeni binalarda toprak içerisinden giden boruların toprağın derinliğine uygun olarak seçilmemesi, seçilen ince etli boruların ezilmesi,
  • Mutfaklarda tabak, tencere gibi aletlerin temizlenmesi esnasında yağların pimaş içerisine gitmesi,
  • Pimaş içerisine yabancı isimler atılması,
  • Halı yıkama işlemleri sonucu çıkan halı tüylerinin pimaşların içerisine takılıp birikmesi,
  • Klozet kenarlarına takılan plastik koku verme amaçlı ürünlerin pimaşların içerisine kaçması,
  • Çatıdan gelen yabancı isimlerin yağmur pimaşlarına kaçması,
  • Yağmur pimaş hatlarına bağlanan balkon giderlerinden hortumla bağlı olanlarda hortumun pimaş içerisine fazla sokulması.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Tıkalı Pimaş Açma İşlemleri İçin Doğru Adres: Kunduz Tesisat

  Tıkalı pimaş açma işlemleri esnasında en sık rastlanan sorunlardan birinin özellikle mutfaklarda ve banyolarda uygun çapta boru ve malzeme kullanılmaması olduğu bilinmektedir. Tıkalı pimaş açma titizlikle ve kalıcı çözüm sağlayacak şekilde çözümlenmesi gereken bir tesisat sorunu olup deneyimli bir ekip tarafından müdahale edilmesi önem taşımaktadır. Daire içlerinde oluşan pimaş tıkanıklıklarında kimi zaman ev sahipleri farklı yöntemler ile basit tıkanıklıkları çözebilse de bina ortak giderlerinde oluşan tıkanıklıkların açılması için modern teknolojik aletlerin kullanılması gerekmektedir.

  Kunduz Tesisat hem daire içlerinde hem de binaların ana borularında meydana gelen tıkanmaları üstün teknolojik özelliklere sahip modern aletleri kullanarak kırmadan yapabilmektedir. Bu tarz cihazları olmayan tesisatçıların uzun tel çubuk vb malzemeler kullanarak tıkalı pimaş açma çalışmaları gider borularının zarar görüp kırılmasına neden olabilmektedir. Robot cihazlar kullanılarak tıkalı pimaş açma işlemleri herhangi bir yere zarar vermeden sorunun çözülmesini ve çıkabilecek masrafların en aza indirilmesini sağlamaktadır.

  Kunduz Tesisat’ın uzman ekibi diğer tüm tesisat sorunları gibi tıkalı pimaş açma hizmetlerinde de üst düzey kalite ile hizmet vermektedir. Tıkalı pimaş açma işlemleri tamamlandıktan sonra söz konusu binada yukarıdan aşağı ve yatay konumdan rögara doğru uzanan ana gider borularının ve rögarın kamera ile kontrolü yapılmaktadır. Eğer kirlenme varsa pimaş yıkama işlemlerinin yapılması gerekebilmektedir. Pimaş yıkama işlemleri yapılan gider borularının içi tamamen temizlenmektedir. Eğer pimaş borularının içerisinde kirlenme yoksa; dairelerden yabancı isimler atılması, yatayda bulunan ana borularda eğimsizlik ya da çökme oluşması, rögarda çöme olması ya da içinin pislikle dolu olması gibi durumların söz konusu olduğu kabul edilmektedir. Kameralı görüntüleme cihazları ile kontrollerin yapılması sorunun nedeninin kesin bir şekilde tespit edilmesini sağlayacaktır. Pimaş tıkanıklığının oluşması sonucunda en çok bodrum ya da giriş kat daireleri zarar görmektedir. Hatta bodrum ya da giriş katını lağım suyunun bastığı durumlarla da karşılaşılabilmektedir.

  pimaş açma

  Pimaş borularının yıkanması sonucunda, gider borularının içerisinde biriken kireç, yağ ve tortular tamamen temizlenmektedir. Ayrıca gider borularının içerisine yapışan pisliklerden kaynaklanan kötü kokular da sona ermektedir. Pimaş borularının temizlenmesine bağlı olarak borunun iç kısmındaki daralmadan kaynaklanan tıkanma riskinin de önüne geçilmektedir. Ayrıca süre olarak oldukça tasarruflu olan bu işlem sonucunda tesisatın yenilenmesi maliyetine de gerek kalmamaktadır.

  Yağmur gider borularının rögara bağlı olduğu yerlerde ise yağmurun yağdığı zamanlarda rögarın aşırı gelen suyu kaldıramaması ve binayı lağım suyunun basması durumları görülebilmektedir. Bunun için yağmur giderlerinin rögar ile bağlantısının kesilmesi ve çatıdan gelen yağmur sularının da dış ortama akması önerilmektedir.