Online Randevu

  Kameralı Su Kaçağı Tespiti

  Hemen hemen her evde ve iş yerinde karşılaşılabilecek olan su kaçağı, tespiti ve tamiri ciddi uzmanlık isteyen bir konu olarak kabul edilmektedir. Su tesisatının bakımı ve onarımı konularında yeteri kadar uzmanlaşmamış, yeterli bilgi birikimine ve donanıma sahip olmayan kişiler, bu sorunun büyümesine, daha fazla zaman ve maliyet harcanmasına neden olabilmektedir. Bu tarz durumların önüne geçilebilmesi için Kunduz Tesisat; işinde uzman, eğitimli, yetenekli ve donanımlı ekibi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

  Su Kaçağının Tespiti Artık Çok Daha Kolay

  Eskiden bir tesisat üzerindeki su kaçağının ya da sızıntısının aranması durumunda, kırılarak tespit işlemi yapılmaktadır. Ancak teknolojideki gelişim ile birlikte artık bu zahmetli işlem ortadan kalkmış olup su kaçağının olduğu yer, en son teknoloji ürünü ekipmanların kullanımı ile net bir şekilde ve kırmaya gerek kalmadan tespit edilmektedir.

  Kunduz Tesisat; tüm su kaçağı ve sızdırma sorunlarını termal kamera aracılığı ile noktasal olarak tespit etmektedir. Kameralı görüntüleme cihazları yardımıyla su kaçağının kaynağı tespit edilmekte; ileri teknolojiye sahip cihazlar sayesinde su kaçağı problemlerini daha hızlı ve güvenilir bir şekilde belirleyip sorunu çözmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

  Akustik dinleme cihazları yalnızca temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarının tespitini sağlamaktadır. Ancak kimi zaman su kaçağı Pimaş borularında meydana gelmektedir. Pimaş borularının çatlaması ya da ek yerlerinden su kaçırması gibi durumlarda oluşan su kaçağının tespitinde akustik dinleme cihazlarının kullanılması su kaçağının tespitini sağlamamaktadır. Ayrıca çok sık bir şekilde lavabo açıcı kullanılması da pimaş borularında su kaçağı yaşanmasına sebep olabilmektedir. Lavabo açıcılar su ile reaksiyona girerek yüksek ısıyı açığa çıkarmakta, açığa çıkan ısı da plastik boruları eritebilmektedir. Lavabo açıcı ve tuz ruhu gibi tahrip gücünün yüksek olduğu bilinen kimyasallar da contalara zarar verebilmektedir. Bu aşamada kameralı görüntüleme cihazlarının kullanılması gerekmektedir.

  Bu tarz bir durumda kameralı görüntüleme cihazının kamerası, tuvaletin ya da lavabonun girişinden pimiş borusuna sürülmektedir. Kameralı görüntüleme cihazının kamerasının ucunda bulunan LED aydınlatma sayesinde pimaş borusunun içinin karanlık olması bir sorun teşkil etmemektedir. Kamera pimaş borusunun içerisinde ilerlerken görüntü ekrana yansımakta; bu sayede pimaş borusundaki su kaçağının nereden kaynaklandığı kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu yöntemin kullanılması yalnızca su kaçağının nedeninin tespit edilmesini değil aynı zamanda pimaş borusunun içinin yağlanmış olması, eğiminin yetersiz olması ya da tıkanmış olması gibi diğer sorunların da tespit edilmesini sağlamaktadır.

  Akustik dinleme cihazları gibi kameralı görüntüleme cihazlarının da deneyimli bir kişi tarafından kullanılması gerekmektedir. Yeterli deneyime sahip olmayan bir kişi kamera görüntülerini tamamen yorumlayamamakta ve sorunu net olarak tespit edememektedir. Kunduz Tesisat deneyimli personeli aracılığı ile kameralı su kaçağı tespiti yapmakta ardından onarım sürecini başlatmaktadır. Pimaş borusundan kaynaklanan sorunlarda, temiz su tesisatında olduğu gibi lokal tadilat yapmak mümkün olmayıp borunun tamamen değiştirilmesi gerekmektedir.

  Kameralı görüntüleme cihazının kullanılması ve sorunun çözümlenmesi ile hem yapıda bozulma, çürüme, rutubet kokusu oluşmasının önüne geçilmekte hem de sorun kısa sürede çözümlendiği için vakitten ve maliyetten tasarruf edilmektedir. Ayrıca işlemin kırıp dökmeden yapılmasına bağlı olarak ileriye dönük yapı masrafı çıkmasının da önüne geçilebilmektedir. Modern çağın teknolojik olanakları kullanılarak yapılan bir tesisat çalışması olan kameralı su kaçağı tespiti işlemi esnasında evlerde ve işyerlerinde hiçbir yere zarar verilmemektedir. Böylece hem maliyet düşmekte hem de sonuç çok kısa sürede alınabilmektedir. Kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespitinde kullanılan pek çok diğer yöntemin aksine hem pratik hem de kesin sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

  Su kaçağı temiz su tesisatında ve pimaş borularının yanı sıra kalorifer borularında da oluşabilmektedir. Kalorifer borularındaki su kaçakları genellikle kombi basınç göstergesinde suyun basıncının sık düşmesi ile fark edilmektedir.

  Kunduz Tesisat, kalorifer borularında oluşan su kaçağını tespit etmek için termal kamera kullanmaktadır. Termal kamera kullanımı ile şap altından geçen sıcak borular rahatlıkla görülebilmektedir. Termal kamera aracılığı ile alınan görüntüde kalorifer boruları düz bir hat üzerinde ilerlemekle birlikte su kaçağı olan kısımlarda görüntü dağınık bir şekilde görülmektedir. Bu sayede kalorifer borularındaki su kaçağı termal kamera aracılığı ile kolaylıkla tespit edilmektedir. Eğer tespit edilen çatlak büyükse onarım yapılmaktadır. Çatlağın küçük olması durumunda çatlak onarıcı kimyasal ile sorun çözülmekte ve onarıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu uygulama esnasında kimyasal ilaç kalorifer borularının içine dökülmektedir. Kalorifer borularına dağılan kimyasal ilaç yaklaşık 2 saat sonunda, borulardaki tüm çatlakları kapatmaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan kimyasal ilaç aynı zamanda koruyucu özelliğe sahip bulunmaktadır.

  Kunduz Tesisat; profesyonel ekibi ve yüksek teknoloji ürünü cihazları ile müşterilerine zaman kazandırırken aynı zaman da bütçelerine zarar vermeden, en uygun fiyatlar ile sorunlarının çözümlenmesini sağlamaktadır. Kunduz Tesisat ekibi söz konusu evdeki ya da işyerindeki su kaçağını, günümüz teknolojisinden yararlanarak noktasal olarak tespit etmektedir. Kullanılan profesyonel cihazlar sayesinde evlerdeki ve iş yerlerindeki hasarları zamanında tespit ederek müşterilerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Eğer siz de evinizde ya da iş yerinizde bir su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız; kendi imkânlarınızla müdahale etmek yerine bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece yüksek teknoloji ürünü ekipmanlarımız sayesinde sorununuzun zamanında ve hasarsız olarak tespit edilmesinin, gerekli tadilatların yapılmasının kolaylığını yaşayabilirsiniz.