Online Randevu

  Robotla Lavabo Açma

  Evlerin ve işyerlerinin mutfak giderlerinde kimi sebeplerden dolayı tıkanıklıklar yaşanması hatta geri taşmaların olması sık karşılaşılan tesisat problemleri arasında gelmektedir. Lavabolara çayların, yemek atıklarının, yağların dökülmesinin yanı sıra bulaşık makinası atıklarının da etkisi ile giderlerde tıkanmalar oluşabilmektedir. Tüm sıhhi tesisat sorunlarınızda başvurabileceğiniz Kunduz Tesisat, robotla lavabo açma işlemlerini de gerçekleştirmekte ve tıkanan lavaboyu açarak, sorununuzun kalıcı olarak çözümlenmesini sağlamaktadır.

  Tüm bu nedenlerin yanında herhangi bir cismin gidere kaçması, kullanıcı hataları gibi nedenlerden dolayı da giderlerde ve lavabolarda tıkanıklık oluşması durumu söz konusu olabilmektedir. Lavabo açma işlemlerinde çoğu zaman geleneksel yöntemler uygulanmakla birlikte bunlar aracılığı ile kesin sonuçlar alınması çoğunlukla söz konusu olmamaktadır. Üstelik uygulanan kimi yöntemler sorunun daha da büyümesine, daha fazla para ve zaman kaybına neden olabilmektedir. Bu sorunların önüne geçilebilmesi için lavabo açma, pimaş açma, gider açma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalındığında işinde uzman ve güvenilir profesyoneller ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

  Tıkanıklık Tespiti ve Robotla Lavabo Açma Nasıl Yapılır?

  Kunduz Tesisat konusunda uzman ekibi aracılığıyla, robotik cihazlar ve kameralı görüntüleme sistemlerini kullanmakta ve robotla lavabo açma hizmeti vermektedir. Kameralı görüntüleme sistemlerinin kullanımı tıkanıklığın nerede olduğu görüntülenebilmektedir. Ardından görüntüler bilgisayara aktarılmakta; işinde uzman ve eğitimli personelimiz tarafından inceleme ve değerlendirme yapılarak tıkanıklığın nerede olduğu kesin bir şekilde tespit edilmektedir. Tıkanıklığın nedeninin ve tam yerinin tespitinin ardından robotla lavabo açma işlemine başlanmakta ve kırmadan tıkanıklı açma işlemi kısa sürede Kunduz Tesisat’ın deneyimli personeli tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Kunduz Tesisat, robotla lavabo açma işlemi esnasında hiçbir şekilde kırma dökme yapmamaktadır. Her genişlikteki gider boruları, deneyimli personelimiz tarafından güvenli bir şekilde açılmaktadır. Evlerde ve işyerlerindeki tuvalet, mutfak ya da yağmur suyu giderlerinde oluşan tıkanıklıkları son teknolojinin kullanıldığı cihazlarla açan ekibimiz, tüm tesisatlarda ve giderlerde ortaya çıkan tıkanıklık sorunlarını kısa sürede ve kalıcı bir şekilde çözümlemektedir.

  Uzun süredir tıkalı olan kanallardaki oldukça kalın boruların içinde atıklar birikmekte, bunun sonucunda suyun buraya ulaşması le lavabo sularında taşma ve geri tepmeler meydana gelmektedir. Sarkıtılan bir kamera ile yönlendirme yapıldığında tıkanıklık tespiti kesin bir şekilde yapılabilmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Lavabo Açma Yöntemleri Nelerdir?

  Evlerde ve iş yerlerinde karşı karşıya kalınma olasılığı bulanan lavabo tıkanıklığını açmanın pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Tıkanmış lavabolar hem kötü kokulara hem de kullanım zorluklarına yol açabilmektedir. Tıkanıklık durumuna zamanında müdahale edilmediği takdirde tıkanmış lavabolar; saç telleri, yemek artıkları ya da borularda biriken atıklar nedeni ile zaman içerisinde tamamen kapanabilmekte ve ortaya daha ciddi sorunlar çıkabilmektedir. Kullanıcıların belirli aralıklarla evlerindeki ve iş yerlerindeki lavaboları açmalarının ise kötü kokuların oluşmasının yanı sıra daha zor açılacak tıkanıklıkların oluşmasını önlediği bilinmektedir. Tıkanıklık sorunu olan lavaboların açılması için uygulanan klasik yöntemlerin başında pompa ile lavabo açılması gelmektedir. Nalburların yanı sıra ev aletleri satan dükkânlarda da bulunan farklı boyutlara sahip pompalar kullanılarak tıkanmış lavabolardaki, bu duruma sebep olan atıklar çıkartılabilmektedir. Basınç yolu ile açılan lavabolar böylece birkaç dakika içerisinde ilk günkü sorunsuz hallerine dönebilmektedir. Bu yöntemde tıkanıklığın açılması için giderin ağzına pompa yerleştirilerek, ortalama 10 hareket ile pompalama yapılmaktadır. Yapılan bu hızlı işlem sayesinde tıkanıklık açılarak gider temizlenmektedir. Herhangi bir kimyasal madde kullanımına ihtiyaç duyulmayan bu yöntem hem kolay hem de ekonomik olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle mutfak ve banyo lavaboları için kullanılmakta olan bu yöntem, küvet ve duş giderleri için de denenebilmektedir.

  Pompa yönteminin yanı sıra hemen her markette bulunan karbonat, sirke ve tuz kullanılarak da tıkamış lavabolar açılabilmektedir. Bu yöntemde bir bardak sirke ile bir su bardağı karbonat karıştırılarak gider alanına dökülmektedir. Ardından eldiven takılmış durumdaki elle ya da bir tıpa ile gider kapatılmakta ve yaklaşık 30 dakika bu şekilde bekletilmektedir. Sürenin sonunda tıpanın çıkarılmasının ardından yaklaşık bir litre kadar kaynar su dökülerek borudaki tıkanıklık açılmaktadır. Bu işlem bir su bardağı karbonat ve yarım su bardağı ince tuzun kullanımı ile de uygulanabilmektedir. Ancak tuz karışımı kullanıldığı takdirde bekleme süresinin birkaç saat olarak uygulanması gerekmektedir. Bekleme süresinin ardından iki bardak kaynar su dökülmekte ve lavabodaki tıkanıklık açılmaktadır. Kaynar suyun dökülmesinin ardından, soğuk su dökülerek giderdeki tıkanıklığın açılıp açılmadığının kontrol edilmesi, eğer açılmadı ise pompalama işlemi yapılması önerilmektedir.

  robotla lavabo açma

  Tıkanmış lavaboların açılması için hazır kimyasal karışımlar da kullanılabilmektedir. Lavabo açmaya yönelik üretilen tozlar ya da lavabo açıcı tabletlerin kullanımı ile uygulanan bu yöntemde; eğer lavabo açıcı tablet kullanılacaksa tabletin dövülerek toz haline getirilmesi gerekmektedir. Eğer karışım toz durumunda ise doğrudan kuru olan gidere dökülmektedir. Ardından kaynar su bir anda lavaboya boşaltılmakta, bu aşamadan hafif köpürme ve buhar gibi bir durumla karşılaşılması normal kabul edilmektedir. Dökülen suyun borudan iyice akmasından sonra soğuk su açılarak giderin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Kimyasal karışımların da tıkanıklığı açamadığı kimi durumlarda spiral tel ya da elbise askısı kullanılarak gideri tıkayan atıklar çıkarılabilmektedir. Bu tür yöntemlerin uygulanmış olmasına rağmen lavabo tıkanıklığı sorunu devam ediyorsa uzman desteğine başvurularak robotla lavabo açma ya da gerekli görülen diğer işlemlerin yaptırılması önerilmektedir.

  Siz de lavabo tıkanıklığı ve tüm tesisat sorunlarınızda Kunduz Tesisat ile iletişime geçerek, sorununuzun uzman ekipler tarafından kısa sürede ve kalıcı olarak çözümlenmesinin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.