Online Randevu

  Tıkalı Gider Açma

  Hemen hemen her evde görülebilen tesisat sorunlarının başında gider tıkanması gelmektedir. Genellikle eski binalarda gider tıkanması sorunu görüldüğü düşünülse de yeni binalarda da özellikle kullanıcı hataları nedeniyle gider tıkanması ile sıkça karşılaşılabilmektedir. Gider tıkanmaları genellikle kullanıcı hataları nedeniyle ortaya çıksa da binaların gider borularında çok sayıda dirsek kullanılmasından da kaynaklanabilmektedir.

  Evlerdeki gider tıkanıklıkları en çok tuvalet borularında yaşanmaktadır. Tuvalet borularında biriken yabancı cisimler sonucunda tuvalet borularında tıkanıklıklar oluşmaktadır. Mutfak lavabolarında ise taneli yemeklerin ve çayın çöp kısmının doğrudan gidere dökülmesi boruları tıkayabilmektedir. Küvet giderlerinin en sık tıkanma nedeni olarak da saçların borulara ulaşıp birikmesi kabul edilmektedir.

  Tıkalı Gider Açma İşlemleri İçin Adresiniz Kunduz Tesisat

  Tıkalı gider açma konusunda pek çok farklı fikir olmakla birlikte bilinçsizce uygulanan yöntemlerin çoğunluğu faydadan çok zarara neden olabilmektedir. Evlerde en çok görülen gider tıkanmalarının başında tıkanan tuvalet boruları gelmekle birlikte bu sorun karşısında bireysel müdahale şansı pek bulunmamaktadır. Bireysel olarak yapılacak şey tıkanıklığın binanın gider yapısından mı yoksa sizin tuvaletinizden mi kaynaklandığını öğrenmektir. Tuvalet giderinde oluşan tıkanıklıkları açmak için genelde bolca su dökülmesi yoluna gidilmekle birlikte bunun doğru bilinen yanlışlardan olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bolca su dökülmesi tıkalı gider açma işine yaramadığı gibi giderdeki basıncın artmasına neden olduğundan daha büyük sorunların ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle işinin ehli bir firmadan destek alınması tıkalı gider açma sorunlarının çözümündeki en güvenilir yol olarak kabul edilmektedir.

  Tıkalı gider açma işlemlerinde gerekli önlemler alınmadan yapılan müdahaleler daha ciddi sorunlara neden olabildiğinden tıkalı gider açma işlemlerinin uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Lavabo açmaya yönelik kimyasallar kullanılarak tıkalı gider açmaya çalışılması borularda çeşitli hasarlar oluşmasına yol açabilmektedir. Kunduz Tesisat tıkalı gider açma işlemlerini modern yöntemler kullanarak yapmakta ve tıkanıklık problemlerini kalıcı olarak çözümlemektedir.

  Gider tıkanıklığı; küvet, banyo süzgeç ve gider hatlarında, yer taşı ya da klozet gider hatlarında, tuvaletlerin ya da mutfakların gider hatlarında, balkon süzgeçlerindeki gider hatlarında ve binaların pimaş gider hatlarında oluşabilmektedir.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Lavabo Gider Tıkanıklıkları

  Lavabo tıkanıklıkları genellikle ev hanımlarının döktüğü yemek ve yağlar nedeni ile lavabo borusunun çapının daralmasından dolayı oluşmaktadır. Bu durumda sular tek bir noktada birikmekte ve geri tepmeler başlamaktadır. Tıkalı lavabo giderlerinin açılması için kullanılan kimyasal lavabo açıcılar, tıkanıklığın giderilmesinin zorlaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle tıkalı lavabo giderleri için robotla müdahale edilmesi en güvenli yöntem olarak kabul edilmektedir. Gider hattında meydana gelen tortulaşmış kirlerin ve katı atıkların tamamen temizlenmemesi durumunda lavabonun kısa süre içerisinde yeniden tıkanması söz konusu olacağından bu tür maddelerin tamamen temizlenmesi kalıcı bir sonuç elde edilebilmesinde önemli rol oynamaktadır.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Tuvalet Gideri Tıkanıklıkları

  Tuvalet tıkanıklıklarının nedeni genellikle tuvalete atılan ve suda erime özelliği olmayan kağıtlar ve peçeteler olmaktadır. Suda erime özelliği olmayan cisimlerin atılması durumunda gider tesisatında tıkanmaların oluşması ile dökülen su geri gelmeye başlamaktadır. Kunduz Tesisat tuvalet giderlerindeki tıkanmaları yer taşı ya da klozet fark etmeksizin kırmadan açmakta ve onarım işlemini gerçekleştirmektedir.

  Banyo Gideri Tıkanıklıkları

  Banyolarda tıkanıklıklar genellikle oldukça nadir görülmekle birlikte tuvalet gideri ile aynı hatta bağlı olduğundan kısa sürede tıkanma durumu söz konusu olabilmektedir. Kunduz Tesisat, banyo gider tıkanıklıklarının giderilmesi için robot ve kamera görüntüleme sistemleri ile müdahale etmektedir.

  Balkon Gideri Tıkanıklıkları

  Balkon giderlerindeki tıkanıklık sebeplerinin başında; ağaç dalı, yaprak ve küçük taş parçalarının birikimi gelmektedir. Kunduz Tesisat balkon gideri tıkanıklıklarını da kısa sürede ve herhangi bir kırma dökme işlemi yapılmadan kalıcı olarak çözümlemektedir.

  Kunduz Tesisat’ın uzman ekipleri, tıkalı gider içerisinde hangi bölgelerin tıkalı olduğunu belirlemek için robot kameraları borulardan içeri göndermekte, sonrasında görüntüler ekrana yansıtılmaktadır. Kameradan alınan görüntüler ile çalışmalarını şekillendiren ekibimiz robot tıkanıklık açma makinesi ile su basıncı uygulamakta ve tıkanan noktayı kısa sürede açmaktadır.

  tıkalı gider açma

  Lavabo Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

  Basit şekilde çözümlenebilecek lavabo tıkanıklıklarını açmak için uygulanabilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Tıkanıklığın yakın mesafelerde olduğu durumlarda bu yöntemlerin etkili olabildiği bilinmektedir.

  Lavabo gideri tıkanıklıklarında profesyonel yardım almadan önce başvurulan tekniklerin başında; lavabo açma pompasının kullanılması gelmektedir. Lavabo açma pompası ile basınç uygulanarak tıkalı gider açma işlemi çok ciddi olmayan tıkanıklıklarda başarılı sonuç verebilmektedir. Bunun yanı sıra lavabo giderine bağlı olan hortum çıkarılıp sivri bir alet kullanılarak da kısa mesafe tıkanıklıkları çözümlenebilmektedir. Ayrıca tazyikli hortum kullanılarak ufak çaplı basit tıkanıklıkların çözüldüğü durumlarla da zaman zaman karşılaşılmaktadır.

  Tuvalet Tıkanınca Ne Yapmalısınız?

  Tuvaletinizde taşma söz konusu olduğunda öncelikle kullanımı hemen durdurmanız ve tuvalete herhangi bir şey atmamanız gerekmektedir. Yaklaşık 5 – 10 dakikalık bir beklemeden sonra tuvalete dökülen suda herhangi bir azalma söz konusu olmuyorsa kimyasal kullanımından kaçınılması gerekmektedir. Su üzerine dökülen kimyasal üzerinize sıçrama yaparak ciddi hasarlara neden olabileceğinden bu konuya özen gösterilmesi gerekmektedir.

  Bu aşamada bir diğer yöntem olarak sivri bir çubuk yardımı ile tuvalet deliğine baskı uygulanabilmektedir. Eğer yakın mesafede meydana gelen küçük çaplı bir tıkanıklık söz konusu ise sivri bir çubuk ve kimyasal yardımı ile tıkanıklık açılabilmektedir. Bununla birlikte borunun daha ileri kısımlarında meydana gelen tıkanıklıklar için profesyonel bir yardım alınması ve robotla tıkanıklık açma işlemlerinin uygulanması gerekmektedir.

  Tuvaletlerin taşması sorunu çoğunlukla binaların önlerinde bulunan logarın tıkanmasından ya da binadaki diğer dairelerin boru hatlarında tıkanma olmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında tıkanma logardan kaynaklanıyorsa, tuvalet tıkanıklığı açma cihazı ile müdahale edilmesi gerekmektedir.