Online Randevu

  Tıkalı Lavabo Açma

  Lavabo tıkanıklığı evlerde ve işyerlerinde sık karşılaşılan sorunlardan biri olup her ne kadar kimyasal olan ya da olmayan malzemelerle çözüm bulunmaya çalışılsa da sorunun tipine göre konusunda uzman ekiplerden destek alınması gerekebilmektedir.

  Kunduz Tesisat tıkalı lavabo açma hizmetini eksiksiz ve hızlı bir şekilde vermesini sağlayan ekipmanları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Tesisat ile ilgili tüm sorunlarınızda, size bir telefon kadar yakın olan Kunduz Tesisat ile iletişime geçerek siz de sorunlarınızı en kısa sürede çözümleyebilirsiniz.

  Lavabo Tıkanıklığının Nedenleri

  Yemek artıklarının, çay posalarının zaman içerisinde birikmesi gibi etkenler lavabo giderlerinde kireçlenmeye ve tortulaşmaya yol açmaktadır. Bunun sonunda ise lavabo tıkanıklığı gibi istenmeyen bir durum ortaya çıkmaktadır. Genelde kullanıcılar tarafından bu durum lavabo açıcı ya da tuz ruhu gibi kimyasal maddeler kullanılarak çözümlenmeye ve tıkalı lavabo açma işi yapılmaya çalışılmaktadır. Ancak kimyasal maddelerin kullanımı pimaş borularına zarar vermekte, zamanla pimaş boruları büzülmeye başlamakta ve çok daha ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır.

  Kunduz Tesisat, tıkalı lavabo giderini pimaş görüntüleme cihazı ile görüntülemekte, böylelikle giderin içindeki tıkanıklığa sebebiyet veren cismi kolay ve net bir şekilde tespit edebilmektedir. Sorunun kaynağı tespit edildikten sonra özel robot cihazlar aracılığı ile herhangi bir kırma dökme olmadan tıkalı lavabo açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte lavabo giderindeki tıkanma; pimaş borularının kırılması ya da çökmesi gibi nedenlerden kaynaklandıysa bu durumda tıkanıklık açılamamakta; lavabo gider pimaşlarının yenilenmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

  26 Yılı aşan tecrübemiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. –Giderilmeyen kaçaklardan para almıyoruz. Detaylı bilgi için 0212 429 80 57 arayınız.!

  Evinizde Hangi Lavabo Açma Yöntemlerini Uygulayabilirsiniz?

  Lavabo tıkanıklığının yaşandığı kimi durumlarda sorun basit ve etkili olabilen yöntemlerle çözümlenebilmektedir. En çok kullanılan yöntemlerden olan pompa ile tıkanan lavabo açma işlemi için lavaboya uygun pompa kullanılması gerekmektedir. Tuvaletlerde kullanılan pompalar daha büyük, lavabo tıkanıklığı açma işleminde kullanılan pompalar daha küçük olarak tercih edilmektedir. Tıkanan lavabonun pompa ile açılması için, pompanın lavabo süzgecinin üzerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Pompa yerleştirilirken, pompanın çevresinden hiç hava almayacak şekilde yerleştirilmesi önem arz etmektedir. Hatta pompanın hava almaması için lavabonun içinde bir miktar su da bulundurulabilmektedir. Pompa tıkalı lavaboya yerleştirildikten sonra pompalama çalışması yapılarak tıkanıklığa sebep olan isim lavabonun giriş kısmına yakınsa süzgeçten çıkarılabilmektedir. Eğer tıkanıklığa neden olan cisim lavabo giderinin derinliklerinde ise pompanın vakumlama etkisi cisme etki etmemektedir.

  Tıkalı lavabo açma işlemlerinde kimi zaman da sağlam ancak esneyebilen bir tel kullanılabilmektedir. Kaliteli bir tel seçilmesi durumunda lavabo tıkanıklığı açma çalışması esnasında telin kopması ve çalışmanın daha da zorlaşması söz konusu olabilmektedir. Kaliteli ve sağlam bir telin seçilmesinin ardından, tıkalı lavabo işlemine başlanması için kıvrılabilen telin ucu kanca şekline getirilip, kancalı olan uç lavabo borusundan içeri sokulmaktadır. Ancak telin lavabonun süzgeç olan kısmından sokulmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun için lavabonun altında, lavabo sifonunun duvardaki pimaş borusuna bağlandığı kısmından çıkarılması ve oradan telin borunun içine gönderilmesi daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kullanılacak telin boyunun 1-1.5 metre civarında olması genellikle yeterli gelmektedir. Bu yöntemin işe yarayabilmesi için lavabo tıkanıklığına neden olan cismin, telin sokulduğu giriş kısmına en fazla telin boyu kadar uzaklıkta olması gerekmektedir. Aksi takdirde tel ile tıkalı lavabo açma işlemi başarısız olmaktadır. Lavabo tıkanıklığına sebep olan cismin giriş kısmına yakın olduğu durumlarda özellikle etkili olan bu yöntemde ucu kanca şeklinde kıvrılmış olan telin borunun kenarından sokulması ile birlikte telin kancalı ucu tıkanıklığa neden olan cismin yanından gidip arkasına geçmektedir. Böylece, tel geri çekildiğinde tıkanıklığa neden olan cismin kancanın ucuna takılma olasılığı artmaktadır. İşlemin başarılı olabilmesi için telin yavaşça geri çekilmesi önem taşımaktadır. Hızlı çekilmesi durumunda lavabo tıkanıklığına sebep olan isim ucu kanca şeklinde kıvrılmış olan telden sıyrılmakta ve borunun içerisindeki yabancı cisim pimaş borusundan çıkarılamamaktadır.

  tıkalı lavabo açma

  Tıkalı lavabo açma işlemlerinde hemen her evde bulunan, insan sağlığına da herhangi bir zararı olmayan tuz ve sirke gibi doğal ürünler de kullanılabilmektedir. Tuz ve sirke bir araya geldiğinde yumuşatma etkisine sahip olduğundan tıkanmış lavabonun açılması için bu etki kimi zaman faydalı olabilmektedir. Bununla birlikte tuz ve sirke kullanımı ile tıkalı lavabonun açılabilmesi için tıkanıklığa neden olan cismin organik bir cisim olması gerekmektedir. Bu yöntemde tuz lavabo süzgecinden içeri dökülmekte ardından sirke dökülerek bir süre bekletilmektedir. Eğer tıkanıklığın az da olsa açılmaya başladığı fark edilirse bu işlembirkaçç kez tekrarlanabilmektedir.

  0552 594 94 58/57 Servis numaramızı arayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  Kunduz Tesisat Tüm Tesisat Sorunlarınızda Yanınızda

  Lavabolarda tıkanıklığın önlenebilmesi için kullanım esnasında bazı noktalara dikkat edilmesi faydalı olabilmektedir. Mutfak giderlerinin tıkanmasında en büyük rolü dökülen yemek yağlar oynamaktadır. Yemek yağları zaman içerisinde borulara yapışmakta ve boruların akışkanlığını engellemektedir. Boru genişliğinin daralması da tıkanıklıklara yol açmaktadır. Lavabo tıkanıklığına engel olmak için kullanılacak en pratik yöntemlerin başında gider üstüne süzgeç takılması gelmektedir. Böylece atıklar süzgeçte birikecek, kolaylıkla çöpe atılıp oluşabilecek tıkanmaların önüne geçilmesi söz konusu olacaktır. Süzgeç kullanılmadığı durumlarda; çay posalarının dökülmemesi ile gidere kaçan küçük atıkların tıkanmaya sebep olması önlenebilmektedir. Banyo lavabolarında da biriken saçların, tozların giderden geçmeden toplanması ile tıkanmaların önüne geçilebilmektedir.

  Kunduz Tesisat, tıkalı olan giderlere kamera görüntüleme sistemleri ve robotlu sistemler ile müdahale etmektedir. En son teknolojinin kullanıldığı ekipmanlar ve uzman personel sayesinde tıkanıklık sorunları kısa sürede ve kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Günümüzde tıkalı olan lavabolardaki tıkanma sorununun giderilmesi için tesisatın kırılır yenilenmesine gerek duyulmamaktadır. Robot ve kamera sistemleri ile tıkalı lavabo açma işlemleri kolaylıkla açılabilmektedir.